Skocz do zawartości
TiKey

Laptop do gier, grafika itp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Borykam się z problemem, mianowicie zmiana laptopa na coś sensownego na lata ( obecny laptop mam już 5 lat i jestem zadowolony ale z duchem czasu już nie daje rady)

Mianowicie potrzebuje coś do photoshopa, grania w League of Legends (tu raczej nie ma dużych wymagań), ale i do COD Warzone (tu już mój dziadziuś nie daje rady), tak samo z CS.

Przedział cenowy to około 3,5k ~ 4,5k.

Zastanawiałem się nad czymś takim:

https://www.x-kom.pl/p/621014-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-512-rtx2060-120hz.html - max co mógłbym spróbować zakupić

 https://www.x-kom.pl/p/626291-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-5-16gb-512-rtx2060-120hz.html - też uważam, coś sensownego, z tym że jak uważacie, różnica 300 zł a jak różnica w wydajności?

Macie może jeszcze jakieś sugestie? Nie ukrywam, że wolałbym zmieścić się w 4k.

 

Pozdrawiam 🙂 

 

Edytowane przez TiKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obróbki będziesz wykorzystywał monitor zewnętrzny? Niestety Legion z 120Hz nie posiada dość przeciętną matrycę.

HP OMEN 15 Ryzen 5-4600H/16GB/480 GTX1660Ti 144Hz

Z kodem "prezent" jest za 4049 zł, posiada trochę słabszą kartą graficzną od RTX2060 około 10-15%, aczkolwiek do w/w gier wystarczy. Z plusów lepsza jakościowo matryca IPS z dobrym pokryciem kolorów oraz trochę lepsze wykonanie względem legiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś Lenovo. Seria Legion jest świetnie wykonana i naprawdę prezentuje sobą klasę.
Np. tutaj ode mnie propozycja -> Lenovo Legion 5-15ARH (82B500HGPB)

Wykonanie jak na ten przedział cenowy - z najwyższej półki. 
Ekran 15.6" 120Hz IPS. 
Wydajnościowo masz tutaj Ryzena 5 - 6 rdzeniowy procesor, 8GB RAM, 512GB SSD i GTX1650Ti.
Takie combo spokojnie sobie poradzi i z Warzonem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stever

co do monitora zewnętrznego nie będę go używał, laptop będzie często ze mną podróżował stąd jedynie sam laptop, ten HP do mnie przemawia, plusem jest możliwość dołożenia dysku, a skoro wydajność 1660Ti - 2060 nie jest duża, okazuje się być ciekawą ofertą.

Co do Lenovo które podał kolega @Leavanny - też interesująca oferta, zaś jest 8GB ramu - karta 1650ti

 

Jak porównywalnie wyglądają te laptopy między sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz pracować na zewnętrznym ekranie to Legiona z matrycą 120Hz raczej bym nie wziął, bo ma niskie pokrycie sRGB, co może okazać dość uciążliwe.
Wiem, że to znacznie ponad ustalony budżet, ale jeśli ma być to 15 to z tego co można obecnie dostać postawiłbym na Omena wyżej.
Ewentualnie Legion 17 an matrycy 144Hz, której pokrycie sRGB to około 100%
https://www.x-kom.pl/p/589097-notebook-laptop-173-lenovo-legion-5i-17-i7-10750h-16gb-512-rtx2060-144hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również postawiłbym na HPka. GTX 166OTi daje dużą przewagę nad 1650Ti. Dodatkowo tak jak piszą przedmówcy. Jeśli chcesz działać przy obróbce zdjęć wymagany jest dobry ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 15:54, Saper11 napisał:

Jeśli nie będziesz pracować na zewnętrznym ekranie to Legiona z matrycą 120Hz raczej bym nie wziął, bo ma niskie pokrycie sRGB, co może okazać dość uciążliwe.
Wiem, że to znacznie ponad ustalony budżet, ale jeśli ma być to 15 to z tego co można obecnie dostać postawiłbym na Omena wyżej.
Ewentualnie Legion 17 an matrycy 144Hz, której pokrycie sRGB to około 100%
https://www.x-kom.pl/p/589097-notebook-laptop-173-lenovo-legion-5i-17-i7-10750h-16gb-512-rtx2060-144hz.html

Lenovo nie posiada niestety 100% pokrycia kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może HP Omen 15? Dziś w ole ole jest za 4999. Matryca 144 dużo lepsza niż 120 lenovo. Do tego 4800h rtx2060 512 dysk i win10. Mniejszy od Legiona. Jedyna wada IMO to głośność wentylatorów z którą da się powalczyć. Ja go wybrałem bo nigdzie nie da się kupić Lenovo 144 z ryzenem 4800h i 2060. Dokładnie model HP OMEN 15-en0039nw. Jak to pisze jeszcze jest dostępny w ole ole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...