Skocz do zawartości
Bernał

Jaki zasilacz do dwóch kart RTX 3060 i Ryzen 9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Składam nowego kompa i nie wiem jaki zasilacz będzie odpowiedni. Użyłem kalkulatora outervision, ale nie jestem przekonany do tego co on poleca (Be quiet Straight Power 11 1000W). Brakuje mi wiedzy aby zweryfikować czy ten zasilacz jest odpowiedni. Chciałbym prosić o pomoc w doborze zasilacza do poniższego zestawu:

Procesor AMD Ryzen 9 3900X
Płyta główna Asus TUF GAMING X570-PLUS
Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 
2x Gigabyte Eagle OC RTX 3060
2x Dysk Toshiba P300 3 TB 
Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe 

Kręcenia nie przewiduje. 

Komputer będzie używany do pracy (min. Blender), okazyjnie do grania. Zakładam zostawianie włączonego komputera na dłużej niż 24 godziny ze względu na renderowanie.

Czy do tego zestawu wystarczy Corsair HX850 850W 80 Plus Platinum ? Czy jednak musi być coś 1000W? Jeśli 1000W jest konieczne to co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breaky83 dzięki za odpowiedź. Nie podałem ponieważ nie wiem jak to określić, nie chce nic najtańszego co może mi coś spalić, ani też najdroższego bo nie chce przepłacać 😉 Chcę mieć zapas mocy żeby móc wymienić jedną 3060 na 3070/3080 w przyszłości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...