Skocz do zawartości
mongo

Kontroler RAID SATA III na PCI

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowe pytanie - po co ci taki kontroler , płyta ma 8 portów sata 3 i 2 porty M.2 z obsługą protokołu nvme gen4 .
Za to co wydasz na ten kontroler + 2xssd sata będzie można kupić porządny SSD nvme który zje na śniadanie tego raid-a
A jak koniecznie chcesz robić RAID z dysków sata to wykorzystaj natywne porty z chipsetu

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec zeszłego roku musiałem zmodyfikować lekko swój komputer by mógł służyć mi również do pracy: 5 portów w komputerze to RAID 5 używana do backup'ów, 2 porty to RAID 1 używany do edycji aktualnie potrzebnych plików, a 1 (ostatni) port obsługuje dysk optyczny. Dyski M.2 to dyski systemowe pierwszy dla Windowsa drugi dla Linuxa. Mimo, iż aktualnie najczęściej korzystam z komputera do pracy to zdarza mi się w wolnych chwilach grać w nowsze tytuły, które strasznie pożerają pamięć. Kontroler pozwoliłby mi na utworzenie dysku przeznaczonego tylko do instalacji gier, a w razie potrzeby mogę przepiąć kartę wraz z dyskami do innego MOBO.

Mimo wszystko słuszne spostrzeżenie i dzięki za zwrócenie na to uwagi 👍

Lecz mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się który z podanych przeze mnie kontrolerów wypada najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...