Skocz do zawartości
crobartie

Jaki MEM (DRR3) dokupić do już istniejących?

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Potrzebuję zwiększyć pojemność pamięci RAM w moim PC, zarówno do gier jak i przeglądania netu (np. przy dużej liczbie zakładek w edge/firefox przeglądarki i system wyrzucają błąd - brakuje pamięci).

Mój zestaw:

i5 2500k@4.2Mhz, płyta asrock p67 pro3 , G.SKILL DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 TridentX ustawiona jak na screenie w załączniku (płyta wspiera dual channel max 2100Mhz), chłodzenie Macho Rev.A

Chciałbym kupić 8GB w jednej lub dwóch kościach (2x4GB), kompatybilne z zestawem. Mogą być nowe lub używane (np. z allegro), w dobrej cena/jakość. Dałoby się dołączyć 1 kość 8GB by działała z obecnymi w dual channel (jeśli to b istotne)?

Pytam ponieważ chłodzenie wraz z wentylatorem trochę 'nachodzi' na pierwszy slot najbliższy cpu i wysoko profilowa pamięć może się nie zmieścić. Mając to na uwadze, co proponujecie: 2x4GB koniecznie niskoprofilowe (pewnie nie więcej niż 37 mm całość, obecne mają 54mm i po zdemontowaniu górnego radiatora jest 'na styk' już po kombinacjach z przesuwaniem wentylatora) czy 1x8GB?

Pozdrawiam

ddr3.png

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@topdog

Quote

jaka kartę graficzną

gpu gtx1060 6GB

Quote

jaki masz budżet

budżet na cpu+mobo+mem z tego co widzę w polecanych zestawach to ~1.5-2pln

Quote

oczekiwania

istotne przyśpieszenie pc, średnio min. 2x szybszy, sprawny (poza gpu które w dalszej przyszłości wymienię) do gier w min. 4k 60-80fps (medium), teraz do full hd

Po przeanalizowanu widzę, że nie ma sensu dokładać 8GB i używać w trybie flex mode czy też sprzedawać 2x4GB i kupować starożytne 2x8GB DDR3. Zatem kupować w bliższej przyszłości cpu+mobo+mem (kilka miechów) czy czekać np na zestawy z ddr5 / jakieś lepsze wydania od amd?

 

EDIT: Dodam tylko, że chłodzenie to Macho Rev.A – Thermalright, nie wiem jak z kompatybilnością gniazda...

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quote

Masz w ogóle jakiś dysk ssd

tak, samsung 860 evo, zasilacz też spoko niedawno kupiony 😉

H470 to Micro ATX, nie chcę żadnych budżetówek

Quote

Macho rev A jest kompatybilny z lga 1200, am4 natomiast odpada

amd+chłodzenie czy intel z macho, obojętnie byle za tą samą cenę lepszy zestaw

Quote

Nie wiem dokładnie co to znaczy 2x szybszy

wydajność cpu, zakładając że w przyszłości włożę b wydajną gpu, nowe cpu musi mieć min 2xfps co przy starym cpu (nie chcę mieć wąskiego gardła w postaci cpu)

 

dzięki za pomoc!

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, topdog napisał:

powinno być 2x fps w większości tytułów jak zmienisz kartę

 

23 godziny temu, crobartie napisał:

@topdog

gpu gtx1060 6GB

budżet na cpu+mobo+mem z tego co widzę w polecanych zestawach to ~1.5-2pln

istotne przyśpieszenie pc, średnio min. 2x szybszy, sprawny (poza gpu które w dalszej przyszłości wymienię) do gier w min. 4k 60-80fps (medium), teraz do full hd

Po przeanalizowanu widzę, że nie ma sensu dokładać 8GB ...

 

Tak, nie i nie wiem.

i5-2500k @4300, GTX1660 super. Taki Ark Survival cośtam: 30fps, no jest źle (rozdzielczość 1440), zmiana na 720 i 60fps. Wniosek: dalej karta za słaba.

 

A ty masz GTX 1060...

 

15 godzin temu, topdog napisał:

Jak to w ogóle jest z tym B560? 

https://www.techspot.com/article/2252-intel-b560-disaster/

Jakie są rzeczywiste tryby osiągnięte na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...