Skocz do zawartości
DziubekR1

Huawei Matebook D16 - max SSD 1TB?? Co z gwarancją przy wymianie?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Patrząc na stronie Huawei zauwazylem coś dziwnego - https://consumer.huawei.com/en/laptops/matebook-d-16-amd/ :

7. 2 TB refers to the maximum capacity supported by two hard disk slots. A single hard disk slot supports a maximum of 1 TB capacity. Only supports M.2 2280 SSD storage.

Ten laptop nie zadziała z dyskiem 2TB? Czy to po prostu oficjalnie, a nieoficjalnie nie będzie problemu? Ciężko mi uwierzyć, żeby nowoczesny sprzet miał takie głupie ograniczenie.

Jak wyglada sprawa wymiany dysku i gwarancji? Mam NVMe 2TB, ktory jesli ten sprzet kupie, chciałbym użyć, ale to info powyzej troche mi zepsuło humor.

Edit:

Dobrze, że się dowiedziałem przed zakupem. Najwiekszy dysk jaki oferują, to 512gb, otwarcie laptopa, zeby sobie wymienić na swój uniewaznia gwarancje, a wymiana w ich serwisie to 200zl. Buahahhaa, co za niepoważna firemka. Chyba chca się bawić w Apple.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie firmy nie pozwalają w ingerencję zewnętrzną w ich laptopy. To i tak jest jeszcze nic przy cenach Apple. Szczerze mówiąc to jest mega zabawna sprawa bo o ile patrząc na Apple to i tak nikt nie kupi nic innego bo kupuje te lapki dla systemu i firmy o tyle w przypadku takiego Huawei to ktoś będzie miał to w [gluteus maximus] i pójdzie do konkurencji. Rozumiem, że nie chcą pozwolić otworzyć lapka, ale żeby płatna zmiana to już troszkę przegięcie 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, iSkul said:

Niestety takie firmy nie pozwalają w ingerencję zewnętrzną w ich laptopy. To i tak jest jeszcze nic przy cenach Apple. Szczerze mówiąc to jest mega zabawna sprawa bo o ile patrząc na Apple to i tak nikt nie kupi nic innego bo kupuje te lapki dla systemu i firmy o tyle w przypadku takiego Huawei to ktoś będzie miał to w [gluteus maximus] i pójdzie do konkurencji. Rozumiem, że nie chcą pozwolić otworzyć lapka, ale żeby płatna zmiana to już troszkę przegięcie 🤣

No stary to jest absurdalna sytuacja. Apple moze takie gierki stosować, bo ma caly ekosystem, ale Huawei? 3499zl z dyskiem 512gb i nawet nic większego nie oferują, a nie pozwalają mi nawet otworzyć obudowy, zeby wstawić moj stary dysk? I jeszcze 200zl za wymianę, ktora nawet dziecko przeprowadzi w 10min lol  Bez kitu, to jakiś totalny absurd biorac pod uwagę jaka jest konkurencja na rynku. Jednego klienta wlasnie stracili.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...