Skocz do zawartości
atraxt

nowy laptop Acer, a w środku używany dysk - opakowanie fabrycznie zaplombowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam pytanie: czy możliwe jest aby w nowym, fabrycznie zaplombowanym laptopie był włożony używany dysk, a może dane odczytane przez program CrystalDiskInfo 8.12.0 są niewiarygodne?

18.05.2021 zakupiłem w sieci Mediaexpert laptopa Acer Nitro 5 AN517-41 z dyskiem SSD 512GB. Tego samego dnia laptopa używałem około 5-6 godzin, w tym instalacja windows i kilku drobnych aplikacji. Wczoraj laptopa używałem około 6-7 godzin, zainstalowałem w celu sprawdzenia Civilization 6 oraz kilka programów diagnostycznych w tym ww. CrystalDiskInfo.

I ten program wywołał u mnie mieszane uczucia: pokazał mianowicie ilość włączeń dysku - 81 razy, oraz czas pracy dysku - 117 godzin.

Nie wiem czy dane te są wiarygodne, ale w sumie czemu by nie. W tym wypadku wychodzi na to, że kupiłem używanego laptopa, którym ktoś się pobawił, zwrócił i ja go kupiłem jako nowy?

Plomby wyglądają na oryginalne z napisem "check contents if seal is broken".

Podsumowując jestem zniesmaczony tą sytuacją, ale może to błąd programu? Mam 1.5 rocznego Asusa, rzadko używanego, w którym ten program pokazuje ilość włączeń 414 razy, a czas pracy 40 godzin, co wydaje się niemożliwe...

Dołączam info z CDI 8.12.0

Pozdrawiam

Atraxt

CrystalDiskInfo_20210519224605.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nówka sztuka prosto z kartonu - te plomby o których pisałem to naklejki na kartonie. Teoretycznie bez ich rozcięcia nie dałoby się kartonu otworzyć.

Laptopa kupiłem przez internet z odbiorem w sklepie stacjonarnym.

Zastanawiałem się, czy nie było wariantu, że np. laptop został najpierw sprzedany przez sklep internetowy Acera, potem ktoś się nim "pobawił" i zwrócił z powrotem, a sklep nakleił naklejki "fabryczne" i przekazał dalej do dystrybucji i nie ma tu winy Mediaexpert. No chyba, że takie naklejki są ogólnie dostępne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w tym stylu z HP Omen 15 z RTV AGD - https://imgur.com/a/qHuNYDe - nowy laptop, zaplombowany, a tu śrubka która jest zjechana. Podejrzewam, ze dostalem jakiś poserwisowy, albo outlet. Mam 14 dni na odesłanie i chyba skorzystam, bo przy takim czymś, to oni mi mogą kiedyś powiedzieć, że straciłem gwarancje, bo go otwierałem, czy cos.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma prawo zwrocic sprzet do bodajze 14 dni i wieksze sklepy maja codziennie pewnie dziesiatki takich zwrotow, jakby kazdy taki przedmiot sprzedawaly za pol ceny jako uzywany podejzewam, ze musieliby doplacac do interesu. Sprzedaja wiec zapewne jako nowe jesli nie nosi fizycznych sladow uzytkowania.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...