Skocz do zawartości
fsq88

Tani komputer do 4k@60Hz, 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Po kupnie telewizora 4k uświadomiłem sobie że mój wiekowy laptop nie pociągnie rozdzielczości 4k w nowym telewizorze. Pomyślałem zatem o jego wymianie na coś nowego i przy okazji przesiadce z laptopa na stacjonarkę, który to laptop w sumie pracuje tylko jako stacjonarny. Aktualnie jest i5-460m, 2x4GB Ram, jakiś SSD i w zupełności wystarcza. Zastosowanie to filmy oraz ogólna praca, net, muzyka bez grania.

Używki jak najbardziej mile widziane. Pierwsze pytanie jak lepiej podejść do tematu - w miarę nowy tani procesor z obsługą 4k60Hz np Pentiumy Gold czy jakiś i5 starszej generacji i osobne GPU ? Skłaniał bym się ku drugiej opcji, z czego ustaliłem to mało jest płyt z HDMI2.0 (a przynajmniej w miarę tanich). Używany i5-3470 można dostać za niewiele ponad 150zł.

W tym temacie polecany był GT 1030, temat ma 3lata zatem pytanie czy na dzień dzisiejszy to też dobra opcja ? Znalazłem jeszcze Quadro K620 która też obsłuży 4K60Hz.

Celowałbym jeszcze w gotowe zestawy od prywatnych osób, typu ktoś robił zestaw pod siebie, a wymienia całą platformę, np:

https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-dell-3020-i5-4570-16gb-256ssd-win10-biurowy-CID99-IDJ7p5N.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

Ponadto potrzebuję 3 gniazda do wyświetlaczy - dwa monitory fullHD do pracy i 4k60Hz dla telewizora (albo jedno albo drugie), większość kart ma dwa ale to chyba nie problem, sprawę można załatwić przejściówkami i przełącznikami zewnętrznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym czegoś używanego z GT 1030 albo GTX 1050 (którego też uda się wyrwać w gotowych, używanych zestawach).

Moim zdaniem warto postawić tutaj na używane gotowce, bo przez absurdalną sytuację na rynku kart graficznych ludzie nawet karty pokroju wyżej wymienionych wystawiają w idiotycznych cenach, a w zestawie będzie zawsze taniej. Nic lepszego poza te karty nie znajdziesz, a do codziennych zastosowań nie widzę uzasadnienia aby wybierać Quadro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w oczekiwaniu na odpowiedź udało mi się jednak upolować w miarę fajnego jak mi się wydaje gotowca.
Fujitsu Esprimo z i5-6400 (14nm, z Intel® HD Graphics 530), dwa DisplayPorty i jedno DVI na pokładzie, 16GB Ram, SSD+HDD oraz Win10 Pro. To wszystko w cenie 700zł.
Jeszcze nie otrzymałem przesyłki, ale mam nadzieję żę będzie ok 😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, fsq88 napisał:

Nie wątpię że stara.

Ale ma 4k@60Hz a tylko tyle mi trzeba.

A jak jednak nie wystarczy to zawsze mogę dokupić dedykowaną 😉.

To prawda, jak Ci będzie mało to zawsze możesz dokupić jakąś używaną dedykowaną. Grunt to spoko platforma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...