Jump to content

Recommended Posts

Witajcie,

Mam obudowę Phanteks p400 tempered

Chłodzenie procesora: MSI MAG Core Liquid 240R 2x120mm

Zdjęcia: https://imgur.com/a/RceTORS

Chciałbym was poprosić o jakąś fajną opcję dodania wentylatorów do mojej obudowy tak aby był wciąg i wyciąg powietrza 😉

Mile widziane:

- nie za głośne

- wydajne

- ledowe (na froncie chyba nie ma sensu dawać led bo front jest zamknięty)

- najlepiej 140 (możliwe konfiguracje):

front 2x 140 lub 3x 120

top 2x 140 lub 2x 120

tył: 1x 120

Jeszcze proszę zwrócić uwagę na chłodnicę są tam 2 wentyle i co teraz z nimi zrobić? Zostawić czy zdemontować je bo na froncie będą wentyle i te przenieść na top?

Za wszelkie propozycję bardzo dziękuję!

Edited by Raduss
błędna nazwa obudowy, dodano informację o chłodzeniu procesora

Raduss np:

budżetowo 140mm  bez podświetlania na przód:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/chlodzenie/wentylator-silentium-pc-mistral-140 19,90 zł za 1 szt

darmowa dostawa

drożej:

https://allegro.pl/oferta/fractal-design-140mm-silent-series-r3-10650633831 36,69 zł za 1 szt

jeszcze drożej:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/chlodzenie/wentylator-pure-wing-2-140mm-bl047 40, 65 zł za 1 szt

darmowa dostawa

natomiast z podświetleniem 140 mm na top:

https://allegro.pl/oferta/aerocool-wentylator-do-obudowy-140mm-pgs-argb-duo-10746417670 56,99 zł za 1

Pozdrawiam 🙂

Edited by Breaky83
  • Upvote 1

Raduss montaż bym zostawił już Tobie gdzie co i jak położyć. Generalnie nie przepadałem za p400 i już nie pamiętam jak tak dokładnie jest z montażem. Chłodzenie wodne też nie znam dokładnego modelu. Musisz zrobić tak aby to miało i ręce i nogi, dało się połączyć to chłodzenie wodne z wentylatorami. Obudowy też nie precyzujesz p400 był z oknem z plexi, Ty masz z obrazka wersję raczej p400 Tempered czyli z oknem ze szkła hartowanego. Chłodnica nie wiem jaka tam jest u Ciebie teraz (nie znam modelu). Generalnie na przodzie możesz zamontować jeśli o wentylatory chodzi 3x120mm albo 2x140 mm. Nie wiem czy masz taką chłodnicę że oprócz niej zamontujesz wentylator np jeszcze jeden 120mm, to już musisz sam sprawdzić, nie pamiętam takich detali. Genaralnie czuję , że zależy Ci na podświetlaniu więc chłodnicę (chłodzenie wodne) zostawił bym na przodzie tylko kwestia jej umiejscowienia i tego czy wciśniesz tam jeszcze wentylator dodatkowy jakiś 120mm. Nie pamiętam budowy, bo nieraz np przed obudowa można montować chłodzenia z obu stron ale jak jest tu nie wiem. Nieraz można normalne wentylatory nieraz slim. To już sam sprawdź bo w końcu Ty masz obudowę. Widzę też , że zależy Ci na podświetleniu więc zamów te podświetlane wentylatory na topie 2x140mm, a chłodnicę zostaw z przodu i zobacz czy jeszcze da się tam wcisnąć wentylator lub wentylatory, jeśli np dało by się je zamontować z przodu panelu obudowy oprócz chłodnicy. Naprawdę nie pamiętam tam nawierceń na śrubki i co jak da się dokładnie zrobić, ale Ty masz ją na miejscu zdejmij panel przedni i pokombinuj. Pozdrawiam 🙂

• Like 1

@up

Przepraszam zaktualizowałem temat odnośnie obudowy i chłodzenia.

Dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedź.

Chłodnica ma otwory z dwóch stron i jak najbardziej istnieje możliwość przytwierdzenia wentylatorów z frontu przez kratownice obudowy do chłodnicy. Reasumując da się mieć wentyle na froncie i jednocześnie na samej chłodnicy.

Jeżeli na froncie dam 2x 140 to już 1x 120 tam nie wejdzie. Więc wariant 2x 140 (większy przepływ + cisza) lub 3x 120 i wtedy mamy efekt powiedzmy że zadowalający. Ledy na froncie raczej nie mają sensu bo tutaj przednia część obudowy jest zasłoni więc nie da to efektu.

Poprosiłbym jeszcze tylko o sprecyzowanie czy wentyle na froncie i zaraz na chłodnicą 2 wentyle mają jakikolwiek sens czy wtedy wypadałoby zdemontować z chłodnicy?

Edited by Raduss

Raduss z chłodzenia wodnego nic nie demontuj ma być jak jest. Rozumiem zatem że chłodnice masz 2x140mm nie 2x120 mm tak? W takim wypadku już tam nic nie zamontujesz. Jakie to w ogóle chłodzenie wodne podaj model. I teraz zostaje tylko kwestia czy da się z obu stron obudowy zamontować wentylatory czy też nie, jedno to orginalne z chłodzenia wodnego wewnątrz obudowy, a np. czy wtedy mógłbyś z zewnętrznej strony panelu zamontować chłodzenie wentylatorami w standardowej wersji lub wersji slim. To już musisz sam sprawdzić bo mówię ja nie pamiętam jak tam są otwory do montażu wentylatorów i chłodnic i czy by była, pod panelem przednim, taka możliwość, czy nie. Musisz zdemontować panel przedni i sam zobaczyć np czy te wentylatory 120 mm, które masz w obudowie (na oko tak stwierdzam) z góry oraz tyłu dało by się jeszcze zamontować pod panelem z przodu obudowy. Abyś dobrze zrozumiał czy np weszły by jeszcze oprócz chłodnicy razem z wentylatorami, zamontować jeszcze wentylatory do obudowy np 1 szt czy 2 szt jakiej wielkości etc. Ten panel z tego co pamiętam jest trochę po skosie im wyżej tym mniej miejsca pod nim. Pozdrawiam 🙂

Edited by Breaky83

Chłodzenie procesora: MSI MAG Core Liquid 240R 2x120mm

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale w linku ze zdjęciami są 4 zdjęcia i jest tam również zdjęcie zdemontowanego frontu.

Ja obstawiłbym taki wariant: Front 2x 140mm (bez ledów), tył 1x 120mm (led) i top 2x 140mm (led)

26 minut temu, Raduss napisał:

MSI MAG Core Liquid 240R 2x120mm

no to na front nie wejdzie jeszcze wentylator 120mm koło chłodnicy?

27 minut temu, Raduss napisał:

Ja obstawiłbym taki wariant: Front 2x 140mm (bez ledów), tył 1x 120mm (led) i top 2x 140mm (led)

wystarczy 2xled na top 140 mm bez tyłu, ale jak chcesz możesz i tak zamontować. Pozdrawiam 🙂

@up

Od środka pod chłodnicę na pewno nie wejdzie bo nad chłodnicą jest elektronika dla przycisków na obudowie 😞

Od frontu tak