Skocz do zawartości
Raduss

Wentylatory do obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam obudowę Phanteks p400 tempered

Chłodzenie procesora: MSI MAG Core Liquid 240R 2x120mm

Zdjęcia: https://imgur.com/a/RceTORS

Chciałbym was poprosić o jakąś fajną opcję dodania wentylatorów do mojej obudowy tak aby był wciąg i wyciąg powietrza 😉

Mile widziane:

- nie za głośne

- wydajne

- ledowe (na froncie chyba nie ma sensu dawać led bo front jest zamknięty)

- najlepiej 140 (możliwe konfiguracje):

front 2x 140 lub 3x 120

top 2x 140 lub 2x 120

tył: 1x 120

Jeszcze proszę zwrócić uwagę na chłodnicę są tam 2 wentyle i co teraz z nimi zrobić? Zostawić czy zdemontować je bo na froncie będą wentyle i te przenieść na top?

Za wszelkie propozycję bardzo dziękuję!

Edytowane przez Raduss
błędna nazwa obudowy, dodano informację o chłodzeniu procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Przepraszam zaktualizowałem temat odnośnie obudowy i chłodzenia.

Dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedź.

Chłodnica ma otwory z dwóch stron i jak najbardziej istnieje możliwość przytwierdzenia wentylatorów z frontu przez kratownice obudowy do chłodnicy. Reasumując da się mieć wentyle na froncie i jednocześnie na samej chłodnicy.

Jeżeli na froncie dam 2x 140 to już 1x 120 tam nie wejdzie. Więc wariant 2x 140 (większy przepływ + cisza) lub 3x 120 i wtedy mamy efekt powiedzmy że zadowalający. Ledy na froncie raczej nie mają sensu bo tutaj przednia część obudowy jest zasłoni więc nie da to efektu.

Poprosiłbym jeszcze tylko o sprecyzowanie czy wentyle na froncie i zaraz na chłodnicą 2 wentyle mają jakikolwiek sens czy wtedy wypadałoby zdemontować z chłodnicy?

Edytowane przez Raduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie procesora: MSI MAG Core Liquid 240R 2x120mm

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale w linku ze zdjęciami są 4 zdjęcia i jest tam również zdjęcie zdemontowanego frontu.

Ja obstawiłbym taki wariant: Front 2x 140mm (bez ledów), tył 1x 120mm (led) i top 2x 140mm (led)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...