Skocz do zawartości
Rosomak94

Uszkodzony zasilacz (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z nowo złożonym komputerem. Złożyłem go około miesiąc temu. Wszystko działało w zasadzie bez zarzutów, jedyne co zwróciło moją uwagę to trzy wyłączenia się komputera w losowym momencie. Dwa przypadki wystąpiły w ciągu jednego dnia jakieś 2 tygodnie temu (w obu komputer miał odpalony program, ale nie generował on wysokiego obciążenia dla komponentów), ostatni 2 dni temu (prawie 100% obciążenia procesora).

Wczoraj zauważyłem, że system przestał wykrywać drugą kość RAM (co ciekawe CPU-Z ją widziało). Doszedłem która to - w momencie gdy była to jedyna kość, na płycie wyświetlała się dioda DRAM error. Reklamacja zgłoszona, zdarza się. Ale niestety, włączam komputer dzisiaj i na MOBO świeci się kolejna dioda, tym razem od GPU... Łącząc wątki miedzy sobą zaczynam podejrzewać zasilacz... Karta co prawda była stara, ale liczyłem że posłuży mi do momentu aż ceny GPU znormalnieją (komp i tak na razie służy głównie do pracy z programami wykorzystującymi moc CPU). Wszystkie wiatraki kręcą się normalnie, włączając te zamontowane na karcie graficznej. 

Edit: kody błędów z rejestru zdarzeń windows wskazywały na możliwy problem z zasilaczem - kod błędu 0 (możliwe, że coś pomieszałem z numerem, bo piszę z pamięci)

Jeśli chodzi o konfigurację to jest to:

B550 Aorus pro v2

Ryzen 5800x

Hyperx Fury 64gb 3200mhz

Zasilacz Corsair HX850

GPU Gigabyte R9 260X

Czy moje gdybania są słuszne, czy coś innego może być problemem? 

Edytowane przez Rosomak94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody były wpięte prawidłowo, upewniałem się dwa razy czy nie podłączyłem nic na odwrót. Karta działała przez ten miesiąc bez problemu, więc nie jest to raczej wina biosu gpu. Wtedy byłby problem z uruchomieniem komputera od razu po złożeniu. Wydaje mi się ze z karty już raczej nic z niej nie będzie 😞 To i tak już zabytek był. Ostatecznie zdemontowałem zasilacz i też wysłałem do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update tematu: wrócił do mnie z reklamacji zarówno zasilacz jak i ram - wszystko działa jak powinno 🙂 W międzyczasie sprawdziłem kartę graficzną na innym komputerze i okazało się że jest sprawna, także mogę czekać na spadki cen GPU z względnym spokojem 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...