Skocz do zawartości
Erde

Nietypowy problem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze sprzetem z ktorym nie moge poradzic sobie od dluzszego czasu... Prawdopodobnie chodzi o zasilanie. Otoz podczas uruchamiania komputera nie nastepuje wlaczenie monitora - nie przechodzi on do aktywnego trybu. Czasami udaje sie zmusic go dzialania po kilku restartach, ale co najciekawsze, zauwazylem ze w 90% procenatch pomaga wyjecie wtyczki z gniazdka zasialania i ponowne wlozenie. Wtedy zwykle po uruchomieniu monitor "zaskakuje" od razu.

Czy chodzi o jakies ladunki gromadzace sie gdzies? A moze to dlatego ze nie mam w gniazdku bolca uziemiajacego? Wczesniej jednak komputer startowal bez problemow. Problem drugi - byc moze sciesle powiazany z pierwszym - nowy dysk WD 80 GB 5400 obr bardzo czesto nie zostaje wykryty podczas bootowania lub jest wykrywany po bardzo dlugim okresie czasu. W biosie jest ustawiony na User ale to nic nie daje podobnie jak autodetekcja. Sadze ze problemy te sie jaklos lacza. Bardzo prosze o pomoc bo powoli trace nadzieje....

 

Sprzet:

Mobo: ECS K7s5a v.1.1- +najnowszy oficjalny bios

Dysk: Niedawno kupiony WD 80 GB 5400 (jeden z podejrzanych :))

Duron 1000

Riva vanta 16mb

256 ddr

Zasialcz Codegon 300W (drugi podejrzany:))

 

Czekam na porady. Licze na was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja to moze byc wina mobo ale poprobuj znalesc przyczyne.

1. wsadz do kompa inna grafe jak bedzie dzialac to wina grafy (mialem podobna akcje z jedna karta graficzna na staym abicie kt7a-raid musialem karcioszke sprzedac;((( bo u znajomka działała spoczko).

2. Sprawdz dysk u jakiegos znajomego (jak bedzie dialalo u niego to ewidentnie wina plyty lub zasiłki bomoze kiepsko trzymac 12v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami jest tak ze buda pwooduje zle "siedzenie" grafy w porcie przez co komp ci sie nie uruchomi proponuje wykrecic srubke i dobrze docisnac grafe podlaczyc monit i spr. na niieprzykreconej druga sprawa to mobo bo na nim dzialy sie juz rozne dziwne rzecz zakladam ze monitor jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie ten sam problem , chodzi o to że gdy włączam komputer nie włacza sie monitor dopiero gdy walne twardego reseta monitor zaczyna działać , dzieje sie to przeważnie gdy właczam komputer który dosć długo był wyłączony , potem gdy go jeszcze raz wyłącze i znowu włącze wszystko jest ok , zauwżyłem że przy pierwszym włączani jak nie trybi mi monitor nie migaja również te trzy diodki na klawiaturze ,które zawsze migają przy włączaniu komputera,te anomalie zaczeły sie gdy włożylem nowy dysk .Z góry dziękuje za pomoc w rozwiazaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...