Skocz do zawartości
c1pablo

Acer Nitro AN515-55 prawdopodobnie zbyt małe osiągi w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem trzy dni temu tego laptopa. Nie gram w zbyt wymagające gry, a jedynie liga legend i GTA V na jakichś serwerach. Zauważyłem jednak, że chyba coś jest nie tak kiedy w lolu na najniższych ustawieniach moje FPSy nie zmieniają się szczególnie, a karta graficzna jest wykorzystywana w 25/35%. To samo jest w GTA V, na początku myślałem, że to wina serwerów, bo często nawalone jest tam niepotrzebnych rzeczy. Odpaliłem single player i nic się zbytnio nie zmieniło, różnica między najwyższymi ustawieniami i najniższymi też nie jest znacząca, może o 10/15 FPS.

Co zrobiłem:

Odinstalowałem sterowniki graficzne na safe modzie, zainstalowałem nowe ze strony nvidia

W panelu sterowania nvidia ustawiłem wszystko na RTXa, pozmieniałem na najwyższą wydajność i tak dalej

Plan zasilania najwyższa wydajność

Wyłaczyłem w windowsie tą nakładke od xboxa, włączyłem tryb gier, dodałem tam GTA i lola ustawiłem jak trzeba

No i tak gram na zasilaczu podpiętym, bo wcześniej na facebookowych grupkach znawcy się dopytywali

Specyfikacja - https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-nitro5-i5-8gb-512ssd-2060-w10.bhtml

najnizsze v

najnizsze.jpg

najwyzsze v

najwyzsze.jpg

Edytowane przez c1pablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

ciekawy problem 

czy mógł byś dodać w MSI szybkość CPU dla każdego rdzenia.

czy w MSI do GPU 1 jest przypisany RTX 2060 ?, bo po szybkości zegara dla GPU 1005 MHz to raczej wygląda na Intel UHD 620  , bo RTX 2060  powinien mieć 1.47 - 1.65 GHz.

koncepcja jest taka ze grasz na zintegrowanej a nie dedykowanej, jeśli tak jest to jest wina sterownika dla CPU Intela ze nie przełącza poprawnie grafik bo system lubi najnowsze sterowniki, bo jest tak śmiesznie ze ten pierwszy co wychodzi jest ok potem same krzaki, tutaj znalazłem najstarszy jaki jest dostępny, +driver i zjedz na stronie trochę poniżej  

2020/10/06 Version: 27.20.100.8280 waga 378.4 MB

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/8305?b=1

sterowniki od RTX mogą być najnowsze , prawidłowy efekt to powinien być taki ze w panelu Nvidia na górnym pasku- Pulpit rozwiń listę "wyświetl ikonę aktywności karty graficznej w obszarze powiadomień" i powinno być tak ze jak jesteś na pulpicie to korzystasz z zintegrowanej czyli ikonka koło zegarka powinna być na szaro a w momencie uruchomiania aplikacji typu gra powinna zrobić się taka kolorowa różowo cos tam 🙂 

daj znać jaka jest zmiana po wymianie sterownika na starszy, chyba ze jest już zainstalowany to będziemy szukać dalej.  

   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...