Jump to content
Takatsuki

Internet zrywa połącznie i jest dwa razy wolniejszy

Recommended Posts

Cześć. Mam problem i nie mogę sobie z nim poradzić.

Posiadam Internet UPC i router Connect Box. Od jakiegoś czasu mam problem z prędkościami i zrywaniem połączenia. najczęściej zrywa połącznie w momencie załączania nowego pobierania jakiegoś pliku i zrywa z reguły na 10-15 sekund. Prędkość Internetu jest czasem nawet dwa razy mniejsza niż powinna. Próbowałem rozwiązać problem na kilka sposobów. Różne kable ethernet, twardy reset routera, skanowanie w poszukiwaniu wirusów, odinstalowywanie różnych programów, ostatecznie kontakt z konsultantem UPC, ale po jego stronie rzekomo wszystko działa prawidłowo.

Pewien jestem tylko jednego, ze problem leży w komputerze, bo przez wifi nie ma problemu z innymi urządzeniami, natomiast przez kabel ethenret sprawdzałem stabilność i prędkość łącza na dobrym laptopie i na nim wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ostatecznie zostaje format, ale tego wolałbym uniknąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Choć jeszcze zostaje sama karta sieciowa w kompie , może jest uszkodzona albo źle skonfigurowana albo ma skopane / uszkodzone sterowniki .

Na początek przeinstaluj do niej sterowniki , jak to karta sieciowa wbudowana w płytę to poszukaj sterowników na stronie producenta płyty .

Masz możliwość od kogoś pożyczyć kartę Wifi czy zwykłą przewodową i sprawdzić u siebie ?

Przydał by się model płyty to cię bardziej pokierujemy / pomożemy .

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą. Najprawdopodobniej problem leży w karcie sieciowej. Miałem podobny problem u siebie w laptopie. Też internet nie chciał się wgl podłączyć, ale pobrałem sterowniki od producenta i wszystko śmiga. Mam nadzieję, że również w twoim przypadku tak będzie i wszystko będzie działało elegancko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy ale to nigdy nie instalujcie oprogramowania dostarczonego od producenta - zawsze goły sterownik, ze strony producenta chipsetu lanu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.