Skocz do zawartości
Takatsuki

Internet zrywa połącznie i jest dwa razy wolniejszy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem i nie mogę sobie z nim poradzić.

Posiadam Internet UPC i router Connect Box. Od jakiegoś czasu mam problem z prędkościami i zrywaniem połączenia. najczęściej zrywa połącznie w momencie załączania nowego pobierania jakiegoś pliku i zrywa z reguły na 10-15 sekund. Prędkość Internetu jest czasem nawet dwa razy mniejsza niż powinna. Próbowałem rozwiązać problem na kilka sposobów. Różne kable ethernet, twardy reset routera, skanowanie w poszukiwaniu wirusów, odinstalowywanie różnych programów, ostatecznie kontakt z konsultantem UPC, ale po jego stronie rzekomo wszystko działa prawidłowo.

Pewien jestem tylko jednego, ze problem leży w komputerze, bo przez wifi nie ma problemu z innymi urządzeniami, natomiast przez kabel ethenret sprawdzałem stabilność i prędkość łącza na dobrym laptopie i na nim wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ostatecznie zostaje format, ale tego wolałbym uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć jeszcze zostaje sama karta sieciowa w kompie , może jest uszkodzona albo źle skonfigurowana albo ma skopane / uszkodzone sterowniki .

Na początek przeinstaluj do niej sterowniki , jak to karta sieciowa wbudowana w płytę to poszukaj sterowników na stronie producenta płyty .

Masz możliwość od kogoś pożyczyć kartę Wifi czy zwykłą przewodową i sprawdzić u siebie ?

Przydał by się model płyty to cię bardziej pokierujemy / pomożemy .

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Najprawdopodobniej problem leży w karcie sieciowej. Miałem podobny problem u siebie w laptopie. Też internet nie chciał się wgl podłączyć, ale pobrałem sterowniki od producenta i wszystko śmiga. Mam nadzieję, że również w twoim przypadku tak będzie i wszystko będzie działało elegancko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...