Jump to content
Takatsuki

Internet zrywa połącznie i jest dwa razy wolniejszy

Recommended Posts

Cześć. Mam problem i nie mogę sobie z nim poradzić.

Posiadam Internet UPC i router Connect Box. Od jakiegoś czasu mam problem z prędkościami i zrywaniem połączenia. najczęściej zrywa połącznie w momencie załączania nowego pobierania jakiegoś pliku i zrywa z reguły na 10-15 sekund. Prędkość Internetu jest czasem nawet dwa razy mniejsza niż powinna. Próbowałem rozwiązać problem na kilka sposobów. Różne kable ethernet, twardy reset routera, skanowanie w poszukiwaniu wirusów, odinstalowywanie różnych programów, ostatecznie kontakt z konsultantem UPC, ale po jego stronie rzekomo wszystko działa prawidłowo.

Pewien jestem tylko jednego, ze problem leży w komputerze, bo przez wifi nie ma problemu z innymi urządzeniami, natomiast przez kabel ethenret sprawdzałem stabilność i prędkość łącza na dobrym laptopie i na nim wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ostatecznie zostaje format, ale tego wolałbym uniknąć.

Choć jeszcze zostaje sama karta sieciowa w kompie , może jest uszkodzona albo źle skonfigurowana albo ma skopane / uszkodzone sterowniki .

Na początek przeinstaluj do niej sterowniki , jak to karta sieciowa wbudowana w płytę to poszukaj sterowników na stronie producenta płyty .

Masz możliwość od kogoś pożyczyć kartę Wifi czy zwykłą przewodową i sprawdzić u siebie ?

Przydał by się model płyty to cię bardziej pokierujemy / pomożemy .

• Upvote 2

Zgadzam się z przedmówcą. Najprawdopodobniej problem leży w karcie sieciowej. Miałem podobny problem u siebie w laptopie. Też internet nie chciał się wgl podłączyć, ale pobrałem sterowniki od producenta i wszystko śmiga. Mam nadzieję, że również w twoim przypadku tak będzie i wszystko będzie działało elegancko.

Nigdy ale to nigdy nie instalujcie oprogramowania dostarczonego od producenta - zawsze goły sterownik, ze strony producenta chipsetu lanu.

• Upvote 1
  • Downvote 1