Skocz do zawartości
czoko004

Upgrade i5 6600k proc+płyta(?)

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, czoko004 napisał:

Widzę zdecydowane rozdarcie pomiędzy Intelem i AMD (fankluby). Czyli większość rekomenduje AMD? Trochę przywykłem już do niebieskich....

- to nie fankluby a bardziej interpretacja tego co ma się przed nosem;

- od dziesieciu lat wiszę na Intelu więc mogę powiedzieć to samo edit: tylko mój procesor pobiera w porywach z 80W a nie 250...;

 

cytat:

" I tu wracamy do wielkiej niewiadomej p.t.  twoje similarimages - wypadałoby się zorientować czy to bardziej siedzi na wydajności pojedynczego wątku (i wtedy AMD) czy na wielu rdzeniach (i wtedy intel ma JAKIKOLWIEK sens)."

[W kontekście wyboru 5600x vs 10600kf. ]

Edytowane przez rdaneel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czoko004 napisał:

Nie wiem jak pomocne to będzie, ale daję wyniki z monitora zasobów

2021-06-07 19_43_01-Window.jpg

Mi też niewiele to mówi:

- możesz ustawić przydzielenie  jednego rdzenia do simimage w mendżerze zadań > powinno odpowiedzieć na pytanie ile rdzeni to obsługuje, pomoże też PPM na wykres procesora Zmień grafikę > procesory logiczne;

- sprawdzasz te pliki na dysku USB? - ja pisałem że już i tak domyślnie założyliśmy że to sprawdzenie przebiega na dysku SSD?

- a o jakich czasach w ogóle mówimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem tą starą apkę (w sumie się przydała 😄 ). U mnie ciśnie 11 z 12 wątków, nie wiem czy zostawia jeden w razie w ale 11 jest obciążonych w 100% a jeden odłożony i przetrzepanie katalogu z 25 giga zdjęć zajęło jej niecałą minutę razem z usuwaniem zdjęć czyli klikaniem które zostawić. Nie wiem ile tych fotek przetrzepujesz ale sprawne 6 jajek nawet się nie zagrzeje. Taki 10600k/11600k czy ryśek 5600x myślę że wystarczy

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bamboocha napisał:

Odpaliłem tą starą apkę (w sumie się przydała 😄 ). U mnie ciśnie 11 z 12 wątków, nie wiem czy zostawia jeden w razie w ale 11 jest obciążonych w 100% a jeden odłożony i przetrzepanie katalogu z 25 giga zdjęć zajęło jej niecałą minutę razem z usuwaniem zdjęć czyli klikaniem które zostawić. Nie wiem ile tych fotek przetrzepujesz ale sprawne 6 jajek nawet się nie zagrzeje. Taki 10600k/11600k czy ryśek 5600x myślę że wystarczy

ja średnio sprawdzam 2-3 miliony zdjęć na cykl, mam opcję na 10700k w rozsądnej cenie, więc prawdopodobnie go wezmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...