Jump to content
czoko004

Masowa korekcja rozszerzeń plików

Recommended Posts

Szukam programu/ narzędzia/ skryptów który byłby w stanie zrobić automatycznie to co na obrazku dla dużej ilości plików (powyżej miliona) przy założeniu, że nie wszystkie mają błedne rozszerzenie.

Jakieś porady?

2021-06-06 14_32_00-Window.jpg

Total Commander i wbudowane weń narzędzie wielokrotnej zamiany , działa zarówno z nazwami plików jak z ich rozszerzeniami .

Sam go używałem nie raz , hurtowo zmieni nazwy plików czy rozszerzeń

nie chodzi tyle o samą zmianę rozszerzenia bo do tego mogę użyć choćby Directory Opus czy właśnie Total Commander,

w TC nie widziałem natomiast opcji identyfikacji i w razie czego korekty rozszerzenia, a tego właśnie szukam.

Edited by czoko004

1 minutę temu, masin napisał:

przecież to w DOS 5.0 było już dostępne ...

rename *.png *.bmp

A ta funkcja nie zmieni czasem WSZYSTKICH plików?

W dniu 6.06.2021 o 15:11, czoko004 napisał:

nie chodzi tyle o samą zmianę rozszerzenia bo do tego mogę użyć choćby Directory Opus czy właśnie Total Commander,

w TC nie widziałem natomiast opcji identyfikacji i w razie czego korekty rozszerzenia, a tego właśnie szukam.

5 minutes ago, czoko004 said:

czyli zrobi to czego NIE CHCĘ UZYSKAĆ. Chodzi o 'naprawę' oryginalnego rozszerzenia a nie nadpisanie nowym(innym)

to się zastanów o co ci chodzi o konwersje pliku czy zmianę rozszerzenia bo to są dwie różne rzeczy , skopiuj ze 100-200 plików i się pobaw 

Edited by masin

2 minuty temu, masin napisał:

to się zastanów o co ci chodzi o konwersje pliku czy zmianę rozszerzenia bo to są dwie różne rzeczy , skopiuj ze 100-200 plików i się pobaw 

chodzi mi o program/ skrypt/ narzędzie, które:
przeszuka zadany folder/ drzewo folderów 
zidentyfikuje pliki w nim zawarte
sprawdzi jakie jest WŁAŚCIWE rozszerzenie pliku i porówna je z tym widocznym w eksploratorze
jeśli są to różne rozszerzenia to zmieni rozszerzenie w eksploratorze na to zgodne z metadanymi
powtórzy procedurę z następnymi plikami.

11 minutes ago, czoko004 said:

chodzi mi o program/ skrypt/ narzędzie, które:
przeszuka zadany folder/ drzewo folderów 
zidentyfikuje pliki w nim zawarte
sprawdzi jakie jest WŁAŚCIWE rozszerzenie pliku i porówna je z tym widocznym w eksploratorze
jeśli są to różne rozszerzenia to zmieni rozszerzenie w eksploratorze na to zgodne z metadanymi
powtórzy procedurę z następnymi plikami.

prościej , jakie pliki potrzebujesz ? bmp czy png ?

8 minutes ago, czoko004 said:

głównie pewnie będzie jpg i png, czasem może się zdarzyć webp

najprościej by było gdybyś znał zakres które mają być które i zrobił sobie Infranem batch convert , nie wiem czy znajdziesz soft o którym pisałeś

Po Waszych postach widzę, że żaden nie przeczytał co robi narzędzie które zalinkowałem.

Robi DOKŁADNIE to, o co chodzi autorowi (identyfikacja pliku po sygnaturze, sprawdzenie czy rozszerzenie pasuje, jak nie pasuje to zmieni). Wszystko z linii poleceń.

pzdr

• Upvote 1

3 minutes ago, czapla_pl said:

Po Waszych postach widzę, że żaden nie przeczytał co robi narzędzie które zalinkowałem.

Robi DOKŁADNIE to, o co chodzi autorowi (identyfikacja pliku po sygnaturze, sprawdzenie czy rozszerzenie pasuje, jak nie pasuje to zmieni). Wszystko z linii poleceń.

pzdr

teraz doczytałem 🙂

trid c:\temp\* -ae

Godzinę temu, czapla_pl napisał:

pzdr

Dziękuję, sprawdzę jak radzi sobie z dużą ilością plików, ale to dopiero w weekend

Bardziej wersja -ce 🙂

Instead, the switch -ce will just change the file extension to the new one; if the file has no extension, the new one will be added. For example:

IAmASoundFile.dat -> IAmASoundFile.wav
  IAmABitmap -> IAmABitmap.bmp

Potestuj najpierw na jakiejś mniejszej próbie, czy detekcja działa tak, jakbyś oczekiwał.

11 minutes ago, czapla_pl said:

Bardziej wersja -ce 🙂

Instead, the switch -ce will just change the file extension to the new one; if the file has no extension, the new one will be added. For example:

IAmASoundFile.dat -> IAmASoundFile.wav
  IAmABitmap -> IAmABitmap.bmp

Potestuj najpierw na jakiejś mniejszej próbie, czy detekcja działa tak, jakbyś oczekiwał.

obie będą działać ale przy -ae będzie wiedział ile plików miało niepoprawne rozszerzenie no chyba że mu na tym zupełnie nie zależy to wtedy -ce , pytanie ile to wszystko będzie trwało 🙂

Edited by masin