Skocz do zawartości
czoko004

Masowa korekcja rozszerzeń plików

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam programu/ narzędzia/ skryptów który byłby w stanie zrobić automatycznie to co na obrazku dla dużej ilości plików (powyżej miliona) przy założeniu, że nie wszystkie mają błedne rozszerzenie.

Jakieś porady?

2021-06-06 14_32_00-Window.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tyle o samą zmianę rozszerzenia bo do tego mogę użyć choćby Directory Opus czy właśnie Total Commander,

w TC nie widziałem natomiast opcji identyfikacji i w razie czego korekty rozszerzenia, a tego właśnie szukam.

Edytowane przez czoko004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, masin napisał:

przecież to w DOS 5.0 było już dostępne ...

rename *.png *.bmp

A ta funkcja nie zmieni czasem WSZYSTKICH plików?

 

W dniu 6.06.2021 o 15:11, czoko004 napisał:

nie chodzi tyle o samą zmianę rozszerzenia bo do tego mogę użyć choćby Directory Opus czy właśnie Total Commander,

w TC nie widziałem natomiast opcji identyfikacji i w razie czego korekty rozszerzenia, a tego właśnie szukam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, czoko004 said:

czyli zrobi to czego NIE CHCĘ UZYSKAĆ. Chodzi o 'naprawę' oryginalnego rozszerzenia a nie nadpisanie nowym(innym)

to się zastanów o co ci chodzi o konwersje pliku czy zmianę rozszerzenia bo to są dwie różne rzeczy , skopiuj ze 100-200 plików i się pobaw 

 

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, masin napisał:

to się zastanów o co ci chodzi o konwersje pliku czy zmianę rozszerzenia bo to są dwie różne rzeczy , skopiuj ze 100-200 plików i się pobaw 

 

chodzi mi o program/ skrypt/ narzędzie, które:
przeszuka zadany folder/ drzewo folderów 
zidentyfikuje pliki w nim zawarte
sprawdzi jakie jest WŁAŚCIWE rozszerzenie pliku i porówna je z tym widocznym w eksploratorze
jeśli są to różne rozszerzenia to zmieni rozszerzenie w eksploratorze na to zgodne z metadanymi
powtórzy procedurę z następnymi plikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, czoko004 said:

chodzi mi o program/ skrypt/ narzędzie, które:
przeszuka zadany folder/ drzewo folderów 
zidentyfikuje pliki w nim zawarte
sprawdzi jakie jest WŁAŚCIWE rozszerzenie pliku i porówna je z tym widocznym w eksploratorze
jeśli są to różne rozszerzenia to zmieni rozszerzenie w eksploratorze na to zgodne z metadanymi
powtórzy procedurę z następnymi plikami.

prościej , jakie pliki potrzebujesz ? bmp czy png ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, czoko004 said:

głównie pewnie będzie jpg i png, czasem może się zdarzyć webp

najprościej by było gdybyś znał zakres które mają być które i zrobił sobie Infranem batch convert , nie wiem czy znajdziesz soft o którym pisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Waszych postach widzę, że żaden nie przeczytał co robi narzędzie które zalinkowałem.

Robi DOKŁADNIE to, o co chodzi autorowi (identyfikacja pliku po sygnaturze, sprawdzenie czy rozszerzenie pasuje, jak nie pasuje to zmieni). Wszystko z linii poleceń.

pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, czapla_pl said:

Po Waszych postach widzę, że żaden nie przeczytał co robi narzędzie które zalinkowałem.

Robi DOKŁADNIE to, o co chodzi autorowi (identyfikacja pliku po sygnaturze, sprawdzenie czy rozszerzenie pasuje, jak nie pasuje to zmieni). Wszystko z linii poleceń.

pzdr

teraz doczytałem 🙂

trid c:\temp\* -ae

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czapla_pl napisał:

Po Waszych postach widzę, że żaden nie przeczytał co robi narzędzie które zalinkowałem.

Robi DOKŁADNIE to, o co chodzi autorowi (identyfikacja pliku po sygnaturze, sprawdzenie czy rozszerzenie pasuje, jak nie pasuje to zmieni). Wszystko z linii poleceń.

pzdr

Dziękuję, sprawdzę jak radzi sobie z dużą ilością plików, ale to dopiero w weekend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wersja -ce 🙂

Instead, the switch -ce will just change the file extension to the new one; if the file has no extension, the new one will be added. For example:

  IAmASoundFile.dat -> IAmASoundFile.wav
  IAmABitmap -> IAmABitmap.bmp

Potestuj najpierw na jakiejś mniejszej próbie, czy detekcja działa tak, jakbyś oczekiwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, czapla_pl said:

Bardziej wersja -ce 🙂

Instead, the switch -ce will just change the file extension to the new one; if the file has no extension, the new one will be added. For example:

  IAmASoundFile.dat -> IAmASoundFile.wav
  IAmABitmap -> IAmABitmap.bmp

Potestuj najpierw na jakiejś mniejszej próbie, czy detekcja działa tak, jakbyś oczekiwał.

obie będą działać ale przy -ae będzie wiedział ile plików miało niepoprawne rozszerzenie no chyba że mu na tym zupełnie nie zależy to wtedy -ce , pytanie ile to wszystko będzie trwało 🙂

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...