Skocz do zawartości
fliperpl

Laptop stacjonarny do gier ~6500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji sytuacji na rynku z GPU chciałbym przejść na laptopa.
Moje wymagania : 
Laptop okolice 6500zł.
Wielkość i waga nie ma znaczenia - ale czym większy tym lepszy
Matryca monitora możliwe jak najlepsza, co najmniej 144hz -> Ma służyć jako stacjonarny do gier, na matrycy monitora będę grał. Non stop podpięty do prądu.
Prawdopodobnie będzie siedział na uchwycie z wpiętymi peryferiami więc jakość klawiatury czy touchpada nie gra roli.
Przyzwoite głośniki by się przydały - ale to nie wymóg. Oglądanie filmów i seriali, do muzyki mam słuchawki z bt aptx
Wymagam trwałości i rozsądnej głośności laptopa pod obciążeniem
Będzie do niego wpięty drugi monitor po HDMI 144hz 1080p
Możliwe jak najwydajniejszy do gier sieciowych. Od czasu do czasu odpalę forze horizon 4 lub 5 jak wyjdzie - ale tam cudów nie oczekuję - myślę, że każdy config w tej cenie da radę tak jak będę oczekiwał
Możliwe jak najpłynniejszy obraz przy spadkach fps (szybka matryca z gsynciem - o ile dobrze rozumiem, chyba że w laptopach są inne tricki) 
Windows nie potrzebny, ale mile widziany

Laptopa będę brał na raty, więc jak się okaże że na przykład za 500zł więcej dostanę zauważalnie lepszą konstrukcję to również wchodzi w gre.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz kompa na raty, to może rozważysz opcję Legiona z RTX 3070? Też ma 130W TGP i jest w przedsprzedaży. https://www.x-kom.pl/p/640187-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-512-rtx3070-165hz.html

Obawiam się, że ten model mega szybko zejdzie, więc później może być problem z dostępnością. Lenovo dość mocno wjechało w nowe RTXy ze swoimi Legionami.

Plus, pamiętaj, że masz wątek z kodami rabatowymi, a zawsze to jakiś grosz zaoszczędzisz. Ja, jak kupowałem kompa za niecałą 7k, to dostałem chyba 2 stówki 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...