Skocz do zawartości
przemas2244

PC (mini) do Internetu za ok 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje zakupić jakąś puszeczke tylko do internetu. Może być używka może nowy. Budżet 1000zł na sama jednostkę. Ma to być na SSD i chodzić bez zacięcia na przeglądarce. Myślałem o jakimś używanym dellu. Ale wpadło mi w oko Mini PC Lenovo allegro. Czy ktoś miał styczność warto się w to ładować. Czy lepij jednak w normalnej obudowie

Edytowane przez przemas2244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx wyłapałem z miesiąc-dwa temu USFF Optiplexa 7010 DELLa za 250PLN z tym samym CPU (i5-3470S). Tylko że jedna kość RAM 4GB (mam slot na dołożenie drugiej) i z HDD. Dysk wymieniłem na swój SSD, drugiej kości RAM na razie nie potrzebuję. Trochę większy jest, bo z napędem CD.

Do sieci więcej nie trzeba, te procki mają wydajność rdzenia zbliżoną do Zen 1, albo do laptopowych niskonapięciówek jeszcze jakoś sprzed dwóch lat, więc w mało wymagającej robocie spokojnie sobie radzą.

Więc z mojej perspektywy tak: czy da radę? Jak najbardziej. Czy się opłaca za 730PLN? Myślę że żeby uzyskać taką konfigurację, musiałbym dołożyć z 5 dyszek do RAMu i stówkę za dysk 256GB, czyli w sumie wyszłoby mnie to około 400PLN. No to za 700 jednak bym kręcił nosem.

Porozglądaj się, może znajdziesz w sensowniejszej cenie jednak. Np. tu masz trochę większą budę w sensowniejszej kasie, nawet jeśli SSD musisz dołożyć - na szybko szukałem po procesorze:
https://www.olx.pl/d/oferta/dell-vostro-270s-i5-3470-8gb-hd500-wifi-stan-idalny-CID99-IDJd5fJ.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Edytowane przez torrentius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, torrentius napisał:

Na olx wyłapałem z miesiąc-dwa temu USFF Optiplexa 7010 DELLa za 250PLN z tym samym CPU (i5-3470S). Tylko że jedna kość RAM 4GB (mam slot na dołożenie drugiej) i z HDD. Dysk wymieniłem na swój SSD, drugiej kości RAM na razie nie potrzebuję. Trochę większy jest, bo z napędem CD.

Do sieci więcej nie trzeba, te procki mają wydajność rdzenia zbliżoną do Zen 1, albo do laptopowych niskonapięciówek jeszcze jakoś sprzed dwóch lat, więc w mało wymagającej robocie spokojnie sobie radzą.

Więc z mojej perspektywy tak: czy da radę? Jak najbardziej. Czy się opłaca za 730PLN? Myślę że żeby uzyskać taką konfigurację, musiałbym dołożyć z 5 dyszek do RAMu i stówkę za dysk 256GB, czyli w sumie wyszłoby mnie to około 400PLN. No to za 700 jednak bym kręcił nosem.

Porozglądaj się, może znajdziesz w sensowniejszej cenie jednak. Np. tu masz trochę większą budę w sensowniejszej kasie, nawet jeśli SSD musisz dołożyć - na szybko szukałem po procesorze:
https://www.olx.pl/d/oferta/dell-vostro-270s-i5-3470-8gb-hd500-wifi-stan-idalny-CID99-IDJd5fJ.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

W starym, ale wciac w zupelnosci do podstawowych zadan wystarczajacym laptopie  laptopie z 2011, ktorego czasem uzywam, mam nie pamietam juz ktora odmiane i5-2xxx w wersji H i bez problemu radzi sobie z przegladarka czy youtube w dobrej plynnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tyr83 napisał:

W starym, ale wciac w zupelnosci do podstawowych zadan wystarczajacym laptopie  laptopie z 2011, ktorego czasem uzywam, mam nie pamietam juz ktora odmiane i5-2xxx w wersji H i bez problemu radzi sobie z przegladarka czy youtube w dobrej plynnosci.

No pewno, też mam w okolicy laptopa z i5-2520M, chyba dopiero ósma generacja mobilnych CPU Intela przyniosła jakieś sensowne wzrosty wydajności (bo zaczęli dawać 4 rdzenie również w i5), a i to chyba głównie za sprawą ciśnienia ze strony AMD.

A jakby były kłopoty z wydajnością multimediów w sieci - sam na starszym sprzęcie zawsze mam zainstalowane h264ify do przeglądarki, bo nowsze kodeki obsługują chyba dopiero integry w Skylake.

Do przeglądania sieci (choć nie bardzo do sieciowych multimediów, tu się krztusi) to czasem używam nawet starego Della Studio na C2D T5470 i Lubuntu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, stelmi1980 napisał:

za 900 zł masz I5 szóstej generacji, DDR4, SSD

 

HP ProDesk 600 G2 SFF i5 /8GB / SSD 256 GB W10P - Sklep i Komputery stacjonarne - Allegro.pl

https://allegro.pl/oferta/hp-prodesk-600-g2-sff-i5-8gb-ssd-256-gb-w10p-10693770098

i5 6th gen różni się o tyle, że ma nieco lepszą integrę, za to wydajności rdzenia przybywa mu może z 10%. IMO nie ma sensu całego tego budżetu "przepijać", bo względem 3rd gen chyba dopiero 8th dostaje +2 rdzenie (co do przeglądania sieci znaczenie ma znikome, c'nie?), a wcześniej różnice są kosmetyczne i dla jednego wątku mieszczą się w 20% wydajności za 100% dopłaty do sprzętu.

IMO 3470S to jest value king w biurowych poleasingowcach - w końcu skok wydajności z jakiegoś 2400S do 3470S to jest mniej więcej tyle samo z generacji na generację, co kolejne pięć skoków po +5% 😉

Inne/nowsze sprzęty to bym rozważał głównie, jeśli jakiś prawdziwy USFF ma tu duże znaczenie, bo jednak im nowszy tego typu sprzęt, tym potrafi być drobniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...