Skocz do zawartości
Marek000

Którego laptopa wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem laptopa w okolicach 4000 zł, który będzie służyć przez dłuższy czas głównie do nauki oraz sporadycznego grania. Sam póki co wytypowałem dwie możliwości, proszę o pomoc w wyborze albo podesłaniu innych ofert w tej cenie, z góry dziękuję.

1. https://www.x-kom.pl/p/633700-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-10300h-16gb-512-w10-gtx1660ti-144hz.html

2. https://www.x-kom.pl/p/650485-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-512-gtx1660ti-120hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion ma lepszą specyfikację (procesor 8/16 zamiast 4/8, szybszy RAM 3200 zamiast 2666), ale przeciętną matrycę (120Hz w Legionach ma 250 nitów i dość słabe pokrycie sRGB). IMO to wciąż najlepszy laptop gamingowy ze średniej półki z ubiegłego roku, nawet jeśli nieco cięższy. Ale IMO wygrywa dobrą klawiaturą, bdb chłodzeniem, wysokim TDP GPU oraz rozmieszczeniem portów - dużo jest z tyłu, więc niewiele kabli plącze się po biurku.

Nitro IMO wygrywa jedynie bdb ekranem - pod warunkiem, że to matryca 97%sRGB, bo AFAIK są w tych modelach również 144Hz 60% sRGB.

Ogólnie, jeśli nie zajmujesz się profesjonalnie grafiką, brałbym Legiona.

BTW, za 3700 możesz dorwać teraz Legiona z lepszym GPU, ale trochę słabszym CPU (6/12) i koniecznością samodzielnego  dołożenia drugiej kości RAM (150~200PLN). W zależności od potrzeb, to może być najlepsza opcja:
https://www.pepper.pl/promocje/laptop-lenovo-legion-5-ryzen-5-4600h-rtx2060-8gb-3200mhz-512gb-ssd-no-os-156-120hz-406479

Edytowane przez torrentius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej laptop ma być do sporadycznego grania. Nie wiem dokładnie w co grasz, ale myślę, że ten lapek też może być dla Ciebie czymś interesującym:

5-10300h-500gb-ssd-16gb-gtx-1650ti-4gb-noos-p7147508

Na pewno jest trochę tańszy niż budżet, który masz. Musisz pamiętać, że te laptopy prawdopodobnie nie będą miały systemu więc musisz dokupić system.

Ja używam laptopa tej firmy i jestem naprawdę zadowolony. Dodam, że gram na nim, ale również pracuje. W 100% spełnia moje wymagania. Gram głównie w lola, ale czasami GTA 5, CS:GO. Bez problemu poradzi sobie z mocniejszymi grami.

Ja sam mam bardzo podobny model tylko, że z i7.

Wcześniej posiadałem bardzo stary PC z i3 chyba nawet 3 gen. oraz GTX650. Dodatkowo zdecydowałem się na ich firmę, bo słyszałem pozytywne opinie od znajomych i nie tylko na temat serwisu, ale i tego, że mogę sobie rozkręcić lapka zmienić dysk ram itp wyczyścić wiatraki i nie tracę gwarancji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...