Skocz do zawartości
gifosha

90W zasilacz dla Ryzen 5 3400g?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Pytanie jak w temacie. Czy 90W zasilacz wystarczy do zasilenia tego procka?

Mam obudowę Antec ISK 110, z której chciałbym zrobić użytek. Jest w niej zasilacz 90W. Nie chcę jej sprzedawać, nie chcę kupować nowej.

Cały zestaw planowałbym tak: 3400g, jakieś mobo mITX (jeszcze nie wybrałem), 2 dyski - 1x m2 i 1x 2.5'

Wybór padł na ten procek, bo ma dobrą integrę. Powinno wystarczyć do starych gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej to wyłączony boost (czyli procesor lata na max 3.7 GHz przy niskim napięciu) i niepodkręcona grafika - wtedy wystarczy.

Nawet przy lekkim podkręcaniu nie ma problemu z przekroczeniem 100 watów poboru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Umiesz czytać , zasilacz o którym mowa jest fabrycznie montowany w budzie Antec ISK , w dodatku to nie jest zasilacz ATX tylko taki jak do lapków .

Na wyjściu ma 19V@4,74 A , potem jest to rozdzielane - 12v/5A , 5V/6A , 3,3V/5A .

Linie 3,3 V oraz 5 V dają max. 45 W , na 12V jest max. 60W , łączna moc wg. tego co jest na PCB to 80W przy okazji ( info dla autora tematu ) .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu sie rozwodzic czy przekroczy czy nie, kto normalny ładuje sprzet bez jakiegokolwiek zapasu? 

Tu nawet nie jest na styk, włożyc można podziała ile podziała i wyzionie ducha.

 

12v/5A płyta, procesor, dyski :D spoko 

 

Znajomemu poleciłem asrock-a mini a 300  wsadził zasilacz od laptopa 19V 6,92A  130W  z gniazdka wysysa na max load wszystko z 1 hdd 135 Watt ;)   

W normalnym użytkowaniu 45Watt do 70Watt

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...