Skocz do zawartości
W-a-s-h-i

Laptop uruchamia się losowo pomimo iż diody się świecą

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam nietypowy problem z laptopem.

Po wciśnięciu Power, dioda wokół przycisku się świeci, świeci się również cześć diod jak WiFi,... ale komputer uruchamia się losowo (częściej się nie uruchamia niż uruchamia) -> ekran czarny, nie pojawia się info o BIOS/UEFi.

Ktoś spotkał się z takim problemem i podpowie jak go rozwiązać. Podmieniłem dysk, pamięć, podpiąłem zewnętrzny monitor i sytuacja cały czas taka sama 😕

Jeśli się jednak uruchomi to pracuje bez problemu nawet kilka godzin, nie przegrzewa się itd…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy próbowałeś uruchomić laptopa bez dysku , lub z jedna kością ramu, czasami są zle dobrane ramy, nie chodzi o producentów ale o pojemność w starszych laptopach z Intelem czasami zestaw 2GB +1GB to jest max, odłącz urządzenia pod USB ,i często problemem jest zintegrowany czyli połączony układ Bluetooth + Wi-Fi , i ten pierwszy umarł lub powoduje problemy , a Wi-Fi działa normalnie.

zacznij od wymontowania BT&Wi-Fi . 

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM w ogóle podmieniłem bo w NASie miałem jedną kostkę 4GB w takiej samej specyfikacji, oczywiście sprawdziłem na dwóch slotach. Dysk też podmieniłem, bo jakiś czas temu kupiłem SSD tylko jakoś nie mogłem się zabrać za wymianę i po wymianie i instalacji systemu ta sama sytuacja. Sprawdzę jeszcze BT WiFI i dam znać, ale jak już się uruchomi to WiFi działa bez problemu. BT nie sprawdzałem bo na tym lapku z niego nie korzystam. Po USB nic nie podłączam jedynie odbiornik do myszki ale po jego wyjęciu nic się nie zmienia.

Edytowane przez W-a-s-h-i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa pomysły, jeden to szwankująca bateria , drugi uszkodzony mikro włącznik co uruchomia laptopa ,

baterie można odłączyć ale zapewne to już sprawdziłeś , ale aby sprawdzić mikro przełącznik to trzeba posiadać cały drugi układ z takiego samego laptoka ...  , możliwe ze laptoka czeka wycieczka do serwisu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria oczywiście sprawdzona/ uruchomienie bez niej wygląda w taki sam sposób. Co do wyłącznika... hmmm Sytuacja podobnie wygląda przy ponownym uruchomieniu systemu. Akurat jak się już uruchomił to pobrałem ostatnią dużą aktualizację Windows 10, która wymagała chyba 3 ponownych uruchomień i za każdym razem trzeba było go 'z palca wyłączyć', następnie próbować włączyć i jak już zaskoczył pracował normalnie.

 

Zaobserwowałem jesz cze jedną rzecz, która wydaje mi się dziwna, gdyż miałem od czynienia już z wieloma  laptopami i pierwszy raz się z tym spotkałem. Po wyjęciu baterii komputer próbuje wystartować po czym jakby się wyłącza i znów startuje, sytuacja podobna do aktualizacji BIOSu na niektórych komputerach. Dziwne jest dodatkowo, to że do takiej sytuacji dochodzi tylko przy próbie pierwszego startu bez baterii. Jak dłużej pracuje tylko na kablu to niejako wszystko wraca do stanu pierwotnego, czyli lapek uruchamia się za którymś tam razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...