Skocz do zawartości
primo102

Czy to ma prawo zadziałać.

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz wystarczy. Co do chłodzenia na pewno będzie odpowiednie. Ten model jest bardzo wydajny. Polecam dopłacić jednak parę złotych więcej do wersji ARGB, masz wtedy węże w oplocie i dodatkowy rok gwarancji. Sam kilka dni temu się nad tym zastanawiałem i porównywałem oba modele. Ostatecznie dopłaciłem do ARGB i nie żałuje. W porównaniu do powietrznego Grandisa 3 to chłodzenie naprawdę robi robotę. Rzeczywiście jest trochę głośniej ale coś kosztem czegoś, mimo to i tak jestem bardzo zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odradzałbym Ci płytę Gigabyte, jakoś nie jestem przekonany. Zawsze z tymi płytami miałem większe bądź mniejsze problemy. Nigdy też nie potrafiłem się dogadać z biosem na płytach od tego producenta. Może warto poszukać czegoś od MSI albo Asusa?

Ogólnie rzecz biorąc będzie bardzo fajna maszyna. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aloha!

@primo102 jeżeli chodzi o Gigabyte, to podam dwa tematy(nie są długie), w których nakreśliłem pewien problem z płytą od Gigabyte, a który może się też przekładać na inne:

Zaznaczę jednak z góry - to może równie dobrze nie być żadnym wyznacznikiem. Jednak mam pewien niesmak, kiedy przeznacza się ponad 800PLN na płytę główną z myślą o stabilnej pracy(tak, komputer wykorzystywany do pracy, bez gier), a po dwóch tygodniach zaczyna "strzelać fochy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. czyli płyta msi albo asus roger that.

Bo rozumiem że w pudełku z  procesorem dodają chłodzenie ? tylko jest nie zbyt wydajne !?

Natomiast  znowu muszę zmienić sklep bo okazało się że w Komputorniku dla najdroższych komponentów nie ma gwarancji producenta tylko sprzedawcy a Komputronik w restrukturyzacji więc różnie może być i lepiej nie ryzykować.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom odradzam z powodow roznorakich.

Co do kart graficznych to dobrze ze wybrales tanszy sklep, ale miej swiadomosc ze teraz karty tanieja praktycznie z dnia na dzien a ta karta jest dalej jakies 80% za drogo w stosunku do msrp.

Calkiem realne jest ze ta karta za tydzien,dwa bedzie kosztowac 2500.

Reszta sprzetu z komputronika calkiem ok.

EDIT.

Na morelach inny model juz 2800 a ten sam co podales tez troche tanszy

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-eagle-oc-12gb-gddr6-gv-n3060eagle-oc-12gd-2-0-5948080/

Edytowane przez RaV[666]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RaV[666] napisał:

Xkom odradzam z powodow roznorakich.

Co do kart graficznych to dobrze ze wybrales tanszy sklep, ale miej swiadomosc ze teraz karty tanieja praktycznie z dnia na dzien a ta karta jest dalej jakies 80% za drogo w stosunku do msrp.

Calkiem realne jest ze ta karta za tydzien,dwa bedzie kosztowac 2500.

Reszta sprzetu z komputronika calkiem ok.

EDIT.

Na morelach inny model juz 2800 a ten sam co podales tez troche tanszy

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-eagle-oc-12gb-gddr6-gv-n3060eagle-oc-12gd-2-0-5948080/

Tańszy to nie, na x-kom 3400 , w morele 3700 z linka którego wstawiłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem bardzo dużo różnych części w X-Komie i nigdy nie miałem żadnych problemów z tym sklepem. Wręcz przeciwnie, zawsze jestem bardzo zadowolony. Za to z Komputronikiem miałem różne jazdy. 

13 godzin temu, primo102 napisał:

Bo rozumiem że w pudełku z  procesorem dodają chłodzenie ? tylko jest nie zbyt wydajne !?

Te chłodzenia są poprawne i nic poza tym. Wiele osób na nich jedzie i jest w porządku. Ja jednak zdecydowałbym się na zakup jakiegoś bardziej wydajnego chłodzenia. 

Kolega miał na myśli pewnie tę kartę:

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-12g-gv-n3060gaming-oc-12gd-2-0-5948081/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje masz dwie, rękojmia, w całym UE to sa 2 lata i odpowiedzialny jest sklep, i gwarancja producenta ktora moze byc dluzsza ale tez a) producent moze zbankrutowac b) warunki gwarancji producenta najczesciej sa obwarowane jakimis warunkami.

Wiec jak morele i kompu daja 3 to zapewne to tez jest gwarancja producenta, z tym ze zawsze masz mozliwosci skorzystania z rekojmi jesli nie minely 2 lata.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi zależy na gwarancji producenta  na kartę graficzną wiadomo najdroższa.

Dzwoniłem do morelenet i komputrnika  sprawa wygląda tak że gwarancja 3 lata jest sprzedawcy a nie producenta.

Czyli w takim przypadku jeśli morelenet albo komputronik zbankrutuje to nie ma ani rękojmi ani gwarancji. 

Podsumowując kupię wszystko w X-kom wyjdzie drożej ale jest normalna gwarancja producenta na kartę (gigabyte raczej nie zbankrutuje) a np. komputronik jest w restrukturyzacji i jakieś bitwy prowadzi z urzędem skarbowym więc różnie może być. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.pl/support/warranty#:~:text=Karty graficzne%3A GIGABYTE oferuje 3 lata gwarancji od,ramach gwarancji przez sklep%2C w którym dokonano zakupu.

"Gwarancja ta ma zastosowanie wyłącznie do dystrybutorów i dealerów."

Wg mnie poprostu zapłacisz kilkaset wiecej jak w morele i dostaniesz dokladnie to samo w wypadku bankructwa xkomu czy morele. Ale hej, twoje pieniadze.

Inna sprawa ze wypadku bankructwa dealera, ktorym jest tak samo morele jak i xkom gigabyte zapewne bedzie przyjmowal produkty na gwarancje bo inaczej to by sie posypaly pozwy i negatywny pr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...