Skocz do zawartości
Ratchet

Pytania o kilka części do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, buduję pierwszy PC i udało mi się kupić do tej pory płytę główną HUANANZHI X99-TF, procesor Xeon E5 2673 V3 i zasilacz EVGA W2 600W 80 Plus.
 
Obecnie planuję zakupić dysk SSD 500 GB, obudowę, oraz chłodzenie procesora.
 
Budżet na dysk SSD to 200 zł, mam możliwość zakupu dysku Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000 (kości TLC chyba) za 180 zł z prawie pełną, 5 letnią gwarancją. Znajdę coś lepszego w cenie do 200 zł?
 
Budżet obudowy to 160 zł, żeby te przednie wyjścia USB i słuchawkowe miała od frontu, a nie od góry.

Budżet na chłodzenie to 130 zł (Fera 5?)

Przeznaczenie komputera to z rzadka gry, raczej te które wyszły do końca poprzedniej generacji konsol (PS4 i XOne) i przede wszystkim odpalanie i korzystanie jednocześnie z dużej ilości emulatorów androida, stąd 12-rdzeniowy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ratchet napisał:

Witam wszystkich, buduję pierwszy PC i udało mi się kupić do tej pory płytę główną HUANANZHI X99-TF, procesor Xeon E5 2673 V3 i zasilacz EVGA W2 600W 80 Plus.
 

ale z ciekawości ile za tą płytę dałeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tuż po tym jak podrożały procesory na X99 na Aliexpress, jakieś 1,5 miesiąca temu, ta płyta była już wszędzie po około 460 zł, ale producent obniżył na chwilę cenę do jakichś 430 zł i pojawiły się kupony 10, albo 12 dolarowe. Ostatecznie z kuponem dałem coś około 394 zł z szybką wysyłką z Hiszpanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Ratchet napisał:

Kupiłem tuż po tym jak podrożały procesory na X99 na Aliexpress, jakieś 1,5 miesiąca temu, ta płyta była już wszędzie po około 460 zł, ale producent obniżył na chwilę cenę do jakichś 430 zł i pojawiły się kupony 10, albo 12 dolarowe. Ostatecznie z kuponem dałem coś około 394 zł z szybką wysyłką z Hiszpanii.

Nie no, czytałem o x79 (bodaj ) jako opcję na "tani komp" tyle że nawet 400 (0 800 nie wspomnę) na coś na czym ma jakiś zabytek chodzić to trochę balansowanie po krawędzi opłacalności chyba?

Tak mi się coś kojarzyło że chyba najtaniej tak naprawdę to coś pokroju niskotaktowanego procesora 8-12 rdzeni wychodziło (bo do gier to jednak śrenio)? jak siakieś takie wynalazki?:

https://www.aliexpress.com/af/Xeon-E5%252d2697-v2.html?d=y&origin=n&SearchText=Xeon+E5-2697+v2&catId=0&initiative_id=SB_20210622131148

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V2 to ivybridge na x79 2011,

V3 i V4 to 2011 na x99.

Jak ktos potrzebuje rdzeni a nie taktowania to dobre procki i na ddr4 bo sa modele az do chyba 22rdzeni.

Sa tez jakies sztuczki co potrafia zablokowac max turbo dla wszystkich rdzeni ,mozna troche podciagnac bclk i jest calkiem ok.

Sa tez białe kruki tych xeonow z odblokowanymi mnoznikami :) ale to ciezko ciezko trafic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Jeśli chodzi o obudowę, to o to mi chodzi, panel ma być na przodzie, tak jak w tym Modecom Oberon, czy jeden wbudowany wentylator w niej wystarczy, czy trzeba by coś dołożyć? Są jeszcze jakieś podobne obudowy, żeby był jakiś wybór?

Ewentualnie mogłaby być obudowa z tym panelem na górze, ale jej wysokość nie może przekroczyć wtedy 42, maks 43 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...