Skocz do zawartości
b.milewski

Windows Serwer 2019 brak polaczenia z serwerem

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam problem z moim serwerem Windows Server 2019. Skonfigurowalem na nim serwer www i Remote Desktop. Wszystko dziala jak nalezy w sieci lokalnej. Strona internetowa wczytuje sie poprawnie, zdalny dostep do komputera takze dziala przez Remote Desktop Connection (RDC). Porblem pojawia sie, gdy chce to samo zrobic spoza mojej sieci, np ze smartfona lub z mojego miejsca pracy. Na serwerze mam zainstalowany rowniez RealVNC i ten dziala bez problemu, zarowno w sieci lokalnej jak i poza nia. 

Firewall na routerze jest wylaczony, dla pewnosci ze ten nie blokuje komunikacji. Dla testow wylaczylem tez systemowy firewall w Windows. Otworzylem port 80 na routerze i nadal to samo. PC z serwerem podlaczony jest bezposrednio do routera dostawcy internetu poprzez kabel Ethernet. Do wtorku mam dynamiczny adres IP, ale to nie on jest problemem bo kiedys wszystko mi dzialalo bez zarzutu. Skonfigurowalem klienta No-IP i ten nie wywala zadnych bledow. 

Czy ktos ma jakis pomysl co moge jeszcze zrobic lub o czym zapomnialem?

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDP w domyślnej konfiguracji działa na porcie 3389, przez "otworzyłem" port na routerze masz na myśli przekierowanie portu na lokalny adres serwera?

Edytowane przez Zeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Zeniu said:

RDP w domyślnej konfiguracji działa na porcie 3389, przez "otworzyłem" port na routerze masz na myśli przekierowanie portu na lokalny adres serwera?

Tak, dokładnie. Na routerze port przekierowany jest na lokalny adres serwera. 

 

6 hours ago, Zabuza said:

Połaczenie szyfrowane czy nie? Na 8080 to samo masz? Adres stały serwera? Po lokalhost się dostajesz to znaczy ze działa ale po zew. juz nie - moim zdaniem cos z przekierowanem w serwerze.

Połączenie nie jest szyfrowane - na tym etapie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wystawianie RDP na zewnątrz to taki dobry pomysł. Może powinieneś się cieszyć, że nie działa?
Postaw sobie gdzieś VPN i sprawdź, czy przez niego się połączysz bez problemu.
Najprostszym rozwiązaniem jak dla mnie jest postawienie wirtualki na Debianie (Ubuntu, Mint itp.), a następnie zainstalowanie piVPN (zautomatyzowany skrypt do instalacji i konfiguracji OpenVPN z generatorem plików połączeń).

Nie wiadomo też, jaki to serwer WWW no Apache chyba domyślnie blokuje połączenia z sieci innej niż lokalna i adres loopback.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 15:49, narmiak napisał:

Nie wiadomo też, jaki to serwer WWW no Apache chyba domyślnie blokuje połączenia z sieci innej niż lokalna i adres loopback.

loopback nie moze blokowac bo to localhost 😄 domyslnie, ale jak zmienił sobie adres serwera to na kliencie trzeba dopisac w host i powinno hulać z zewnatrz panel itd. Bardziej martwi mnie strona www, opisz w krokach co robiles. Postawie sobie wirtualke po meczu Anglii na szybko i zobacze co grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...