Skocz do zawartości
DaXemyt

Minecraft - Szarpiący ekran oraz piszczacy dzwiek w sluchawkach przy zwyżaniu fps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem

poniewaz od zakupu karty 970 mam taki problem ze w minecraft nawet przy 60fps mam jakby taki szarpany ekran, nie chodzi o synchronizacje pionową, to wyglada inaczej, i czym wiecej fps tym bardziej jest te szarpanie , (gdy ruszam myszka czyli rozglądanie sie , wiadomo o co chodzi)

i tez co zauwazylem to to ze jakby jak podwyzszam fps i czym wiecej ich to jakby bardziej taki dzwiek slysze, taki jakby mały pisk i sgrzytanie, np przy 600 juz bardzo slychac to, jest to w sluchawkach slyszane,  ( lub na glosniku) wiec wykluczylbym cewki bo z tego co wiem to cewki slychac z karty graficznej te piski a nie w wyjsciowym urzadzeniu audio

Przez to troche jak nagrywam odcinki na yt wyglada to troche slabo,

podsylam link do filmu (licze na pomoc :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=nVuj3xwWnxw&ab_channel=DaXem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim filmuku nie ma zadnego szarpania gdy wyswietlam go u mnie 😉 Podejzewam, ze masz zle ustawiony vsync i masz tzw. tearing czyli rozdzieranie ekranu  w roznych czesciach gdy wyswietla sie czesc starej klatki i czesc nowej. Sprobuj sobie ustawic adapacyjny vsync na tryb szybki w sterach nvidii.

 

 

Piszczacy dzwiek przy duzym fps to moze byc z powodu plyty z slabo ekranowanym audio (pewnie alc 8xx), jesli pomaga ograniczenie fps to tego sie trzymaj. (mozesz tez oczywiscie sprawdzic czy masz dobre sterowniki wgrane).

Edytowane przez tyr83
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A OK, a jak wlaczyc to w sterownikach invidi

 

ale dziwne, bo ja widze to ze mam takie jakby szarpania, i patrzac na filmiki innych youtuberow co nagrywaja mc to tak nie maja, wiec nwm, moze przez to ze graja w 120fps i maja 120hz monitor ale nwm

w sumie chodzi mi bardziej moze i o to ze jest jakby takie chrapanie na tym filmiku ,w sensie jak gram, takie jakby szybki pokaz slajdow jak wlasnie ruszam myszka w grze i sie obracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płynność, to zauważyłem, że przy stałym odświeżaniu jak masz inną ilość FPS niż Hz monitora, to płynność się pogarsza. Co ciekawe nie tylko kiedy FPS jest niższy od Hz monitora (bo to jest zrozumiałe), ale nawet kiedy FPS jest zmienny i wyższy niż Hz monitora. Innymi słowy FPS zmieniający się w przedziale 190-220 FPS na ekranie 60 Hz jest mniej płynne, od stałego 60 FPS na ekranie 60 Hz - sprawdziłem to w wielu zupełnie różnych grach, na kartach zarówno AMD jak i nVidia.

Co do piszczenia,  to spotkałem się kiedyś na jakiejś integrze audio z takim zjawiskiem - ja akurat w tamtym czasie zamontowałem kartę audio i problem został wyeliminowany.

Edytowane przez Kyle
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli poprostu trzeba miec 120hz monitor by grac w 120fps i tyle, to ok, moze mi sie tylko wydaje ze w 60fps jest ten filmik troche inny niz u innych osob, np wystarczy wpisac na yt bedwars 60 fps mc i mozna porownac z moim filmikiem i widac spora roznice wiec cos jest na rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2021 o 09:29, DaXemyt napisał:

czyli poprostu trzeba miec 120hz monitor by grac w 120fps i tyle, to ok, moze mi sie tylko wydaje ze w 60fps jest ten filmik troche inny niz u innych osob, np wystarczy wpisac na yt bedwars 60 fps mc i mozna porownac z moim filmikiem i widac spora roznice wiec cos jest na rzeczy

FAST adaptative vsync w sterach nvidii i mozesz miec i 1000 fps na monitorze 60Hz bez problemow, po prostu bedzie tylko najaktualniejsza klatka wyswietlana w momencie gdy monitor jest gotowy na odswiezenie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...