Skocz do zawartości
Krzysiak_PL_GDA

5900X wyłączył się limit ograniczenia temperatury?

Rekomendowane odpowiedzi

Wita

Mam wrażenie że w jakiś sposób został wyłączony ograniczenie limitu temperatury w moim CPU 5900X

W programie AMD Ryzen Master wskaźniku "Temperatura" widnieje 0C bez względu na obciążenie.

Przy chłodzeniu be quiet! Dark Rock 4 Pro CPU sprawne w 100% temperatura leci powyżej 100C i restart

Zastanawiam co mogło wyłączyć limit temperatury

Płyta MPG X570 GAMING PLUS z najnowszym biosem

Nic nie podkręcałem wystarczała mi wydajność na ustawieniach fabrycznych 
Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim chłodzeniu masz takie wysokie temperatury? To niemożliwe. Musiałeś źle założyć radiator i nie dolega prawidłowo do procesora. Limit temperatury to ja zawsze w biosie ustawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany

Wróciłem do przedostatniej wersji biosu dla  MPG X570 GAMING PLUS Wersja 7C37vAC z dnia 2021-01-26

CPU po osiągnięciu 90C obniża taktowania i napięcie. Tak żeby go nie przekroczyć.

Czy ten limit  temperaturowy można ustawić samodzielnie gdzieś w BIOS?
Tak z ciekawości drążę temat. Przy poprzednim biosie wartość była 0C co powodowało brak ograniczenia temperaturowego dla CPU 

Odczyt z programu AMD Ryzen Master

Pozdrawiam 

Edytowane przez Krzysiak_PL_GDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...