Skocz do zawartości
Osa12381

Czerwona dioda led DRAM na płycie głównej bl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam komputer z płytą główną B450 AORUS ELITE V2 któregoś dnia zrobiłem  aktualizacje wyłączyłem  komputer i włączyłem pp około 6 godzinach brak obrazu i świeci się dioda DRAM na płycie sprawdzałem każda część u kolegi i jest sprawna byłem w serwisie powiedzieli ze plyta popsuta wysłałem płytę na gwarancję dziś przyszła i znów to samo brak obrazu i świeci się dioda DRAM co jakiś czas przeskoczy na dioda CPU na sekundę i po paru minutach poswietla się dioda VGA i to wszystko czytałem to parę osób miało ten sam sposób proszę o pomoc 

Specyfikacja komputera:

Procesor :ryzen 3 1200 

Plyta glowna :B450 AORUS ELITE V2 

Pamięć RAM:lexar 8 gb 3000 mhz 

Zasilacz :Gigabyte P650B

Karta graficzna:gtx 1060 3 gb 

Edytowane przez Osa12381
Zapomniałem dodać jednej rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś wstrzymuje procedurę rozruchowa, czy próbowałeś uruchomić kompiuter bez urządzeń podłączonych do USB oraz z  wypiętym kablem z karty graficznej z kablem sygnałowym do monitora, jak jest problem to najlepiej jest wszystko odłączyć, łącznie z odłączeniem dysków czy pod SATA czy pod M.2, zostawić jedna kostkę Ramu, odłączyć zasilanie i wyjąć bakterie od płyty głównej, odczekać minutkę, czasami jak płyta się zwiesi to aby jej pomoc wystartować to trzeba wszystko odpiąć łącznie z wyjęciem karty graficznej i procesora oraz ramu zostawia się tylko zasilanie oraz wpięta wtyczkę od chłodzenia CPU , następnie restet biosu w postaci fizycznego odłączenia zasilania od zasilacza oraz wyjecie bakterii , przydaje się posiadać też PC speaker . 

potem po kolei, jak płyta się obudzi, czyli wiatrak XD, zacznie się obracać ten od chłodzenia CPU i PC speaker zacznie ładnie śpiewać, to odczekać chwile i na włączonym włożyć /zamontować bakterie, następnie wyłączyć płytę przyciskiem power na obudowie , przeważnie trzeba przytrzymać 5S., odłączyć fizycznie zasilanie zamontować CPU plus chłodzenie, włączenie komputera z samym CPU , włącza się ok jedziemy dalej, wyłączenie komputera odłączenie zasilania , podłączamy jedna kostkę ramu, włączenie zasilania ,jest ok to wyłączamy zasilanie montujemy kartę graficzna ale nie  podłączamy kabla HDMI czy DP sama karta , jak się włączy to wyłączamy i dopiero podłączamy kabel sygnałowy i ponownie rozruch, jeśli jest ok to wyłączamy zasilanie i podłączamy druga kostkę ramu, jest ok, to wyłączamy zasilanie i podłączamy dyski. po czym wchodzimy do biosu i stawiamy pod swoje potrzeby.           

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Mr.T... napisał:

coś wstrzymuje procedurę rozruchowa, czy próbowałeś uruchomić kompiuter bez urządzeń podłączonych do USB oraz z  wypiętym kablem z karty graficznej z kablem sygnałowym do monitora, jak jest problem to najlepiej jest wszystko odłączyć, łącznie z odłączeniem dysków czy pod SATA czy pod M.2, zostawić jedna kostkę Ramu, odłączyć zasilanie i wyjąć bakterie od płyty głównej, odczekać minutkę, czasami jak płyta się zwiesi to aby jej pomoc wystartować to trzeba wszystko odpiąć łącznie z wyjęciem karty graficznej i procesora oraz ramu zostawia się tylko zasilanie oraz wpięta wtyczkę od chłodzenia CPU , następnie restet biosu w postaci fizycznego odłączenia zasilania od zasilacza oraz wyjecie bakterii , przydaje się posiadać też PC speaker . 

potem po kolei, jak płyta się obudzi, czyli wiatrak XD, zacznie się obracać ten od chłodzenia CPU i PC speaker zacznie ładnie śpiewać, to odczekać chwile i na włączonym włożyć /zamontować bakterie, następnie wyłączyć płytę przyciskiem power na obudowie , przeważnie trzeba przytrzymać 5S., odłączyć fizycznie zasilanie zamontować CPU plus chłodzenie, włączenie komputera z samym CPU , włącza się ok jedziemy dalej, wyłączenie komputera odłączenie zasilania , podłączamy jedna kostkę ramu, włączenie zasilania ,jest ok to wyłączamy zasilanie montujemy kartę graficzna ale nie  podłączamy kabla HDMI czy DP sama karta , jak się włączy to wyłączamy i dopiero podłączamy kabel sygnałowy i ponownie rozruch, jeśli jest ok to wyłączamy zasilanie i podłączamy druga kostkę ramu, jest ok, to wyłączamy zasilanie i podłączamy dyski. po czym wchodzimy do biosu i stawiamy pod swoje potrzeby.           

Zapomniałem dodać speaker nie działa mam dwa speaker i zadwn nie działa a działały przypominam gdy wyjmę nawet ram i odpalę nie okazuje żadnych błędów speaker podejrzewam że coś się zwalilo w zasilaczu lub kontrolery pamięci w procesorze bo każda część sprawdzałem oprócz procesora podłączam komputer bez USB żadnych i żadnych zbędnych rzeczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisz nie można wszystkich traktować jedna miarą , ale fakt, nie wiadomo na kogo się trafi i z jaka wiedza i podejściem, aby właściwie przeprowadzić diagnostykę oraz wytłumaczyć w prostym języku na czym polega problem.

podstawą jest aby płyta główna sama się włączała i dawała post czy to dźwiękowy czy za pomocą diod lub wyświetlacza ze "coś" robi, jak sama na "golasa" nie chce się włączyć to jest podstawa aby produkt zareklamować. 

napisałem taka w skrócie instrukcje, przecież nie będę pisał jak dla 5 latka i pokazywał palcem z zdjęciami, to tu, a to tam  ...  , co trzeba zrobić i co można samemu w domu zrobić , wystarczy trochę chęci i własnego czasu , oraz właściwego  podejścia po przez właściwą uwagę, aby cos dodatkowo nie zepsuć...           

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...