Skocz do zawartości
Dicanio

rozbudowa i5 8600k z geforce 1080

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś pomoże? Czy taki wybór ma sens?

Od lat już nie śledzę nowości pc-owych, ale podłączyli mi światłowód i chciałbym korzystając z okazji spadających cen grafiki rozbudować kompa dziecku do gier w sieci.

Jest:

proc-8600k

Chłodzenie procesora Cryorig R1

płyta- Asrock Z370 Pro 4

zasilacz chieftec 750W z ,,certyfikatem" .( ma juz z 8 lat)

geforce 1080 

ram 2x8gb 3200mhz

dysk systemowy ssd 240gb

hdd 1 TB  7200 rmp

monitor 2k 75 hz

Wymiana geforca 1080 na  3080, dodanie 2x16gb ram plus dołożenie dysku ssd 2 TB .  Czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do takiego zestawu dołożyłem RTX 3070 i świetnie to współgra. Grając mam 99% użycia CPU i 99% użycia GPU czyli bottleneck minimalny. Gram w QHD 144Hz, CPU podkręcony do 4,8Ghz.

Myśle że RTX3080 też będzie ok o ile będzie grane w 4k. Do mniejszych rozdzielczości pewnie starczy coś słabszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za sugestie. nie pali mi się,ale jak ceny jeszcze trochę spadną ,to wole mieć to z głowy. gdyby to byla rozdzielczość 1080p monitora to bym nie ruszał nic, a jest 1440p i podkręcając procek z grafiką rtx 3080 będzie spokój na kilka lat. to ile ramu ,żeby to pośmigało w tym zestawie - łącznie 32gb będzie ok? wiekowy zasilacz da radę? dzięki raz jeszcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dicanio napisał:

dzięki Panowie za sugestie. nie pali mi się,ale jak ceny jeszcze trochę spadną ,to wole mieć to z głowy. gdyby to byla rozdzielczość 1080p monitora to bym nie ruszał nic, a jest 1440p i podkręcając procek z grafiką rtx 3080 będzie spokój na kilka lat. to ile ramu ,żeby to pośmigało w tym zestawie - łącznie 32gb będzie ok? wiekowy zasilacz da radę? dzięki raz jeszcze 

 

Chyba póki co to i 16 to świat i ludzie.

Ale zakup dodatkowego SSD niewątpliwie by się przydał ... - gry na talerzowym są?

Edytowane przez rdaneel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...