Skocz do zawartości
Stefan8800

Procesor + płyta główna do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim. Kiszę się od 2011 roku na asrocku p67 i staruszku 2500k, ale dojrzałem do tego żeby w końcu go wymienić ;_; Wybiegłem z obiegu w paru ostatnich latach ale z tego co rozumiem to jeśli chodzi o mid endowe zestawy trzeba mocno się zastanowić czy postawić sobie wydajniejsze w grach  intel 11400f ale na sockecie który nie da ci większych nadziei na przyszłość i drogą płytą główną albo coś na ryzenenie np. 3600 do którego stosunkowo tanie mobo pozwoli jeszcze na ewentualny upgrade w przyszłości ale kosztem wydajności względem intela 11400. Zupełnie się nie znam na płytach głównych obecnie i boję się że wtopie kasę w coś ze słabą sekcją zasilania albo z małą ilością przydatnych rzeczy, słabym chipem audio itd. Jeśli ktoś poleci mi dobre połączenie proc+płyta do 1500 zł będę naprawdę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu po padnięciu płyty głównej przesiadłem się na Ryzena 5 3600 + płyta Gigabyte B550 Gaming X V2 + RAM goodram ddr4 3200MHz.

Myślę, że to całkiem niezły zestaw w cenie mniej więcej tej co podałeś.

Ja jestem zadowolony.

Specyfikacja płyty:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/B550-Gaming-X-V2-rev-10#kf

Miejsce pod 2 dyski M2, ustawienia profili wentylatorów w biosie, dobra stabilność (jak na razie).

Procek i pamięć też bezproblemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stefan8800 napisał:

Kiszę się od 2011 roku na asrocku p67 i staruszku 2500k, ale dojrzałem do tego żeby w końcu go wymienić ;_; Wybiegłem z obiegu w paru ostatnich latach ale 

Jestem DOKŁADNIE tej samej sytuacji. Od "rewolucji" AMD (Ryzen 2xxx/3xxx) zastanawiam się nad wymianą. I wiesz co?

- intel leci w kulki od 2011 roku co doprowadza mnie do szewskiej pasji...

- intel nie zagroził pozycji AMD procesorami Rocket Lake w sposób który ktokolwiek powiedziałby o tym w superlatywach

- dalej jak dla mnie Ryzen 3600 nie stanowi interesujacego przeskoku wydajności... 

a to racji tego że 2500K dalej jest WYSTARCZAJĄCY do wszystkiego w co gram...

I tu pojawia sie pytanie: a jaką masz grafikę i w co grasz bo może jeszcze warto poczekać. No i jaką masz grafikę. I jakie dyski 🙂 

Coś intel w końcu roku (?) ma zdaje sie rzucić coś na 10nm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie z p67 na ryzena trzeba liczyć też pamięci DDR4

Zestaw ryzen 5 ,płyta a320/b450 i do tego jakieś ddr4 16GB ~1100zł

za resztę możesz dokupić dysk nvme

Taki zestaw to +40% fps w grach zależnych od procesora.

Wymiana procesora w obecnej płycie głównej na i7 3770K to jakieś +20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...