Skocz do zawartości
m1xer

Czy mogę to "podkręcić"???

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam starszy komp z prockiem AMD K-6 2 333mHz posadzonym na płycie VIA Apollo VP3/MVP3. Płyta posiada cześtotliwość magistrali od 66 do 120 i mnożnik od x3 do x5,5 Obecnie procesor pracuje z ustawieniem 95x3,5 i napieciem 3v

Zastanawiam sie czy można podkręcić to wyżej bez obawy uszkodzenia całego kompa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to byly stare czasy :). fic 503 + :> i k6 350 mhz :]. Dokladnie nie pamietam jak to bylo :0 a nie chce Cie w blad wprowadzac , tak czy siak. Generalnie uszkodzic kompa w ten sposob (fsb, mnoznik itd..) raczej ciezko :). Chyba ze przywalisz od rauz bog wie jakie wartosci. Sprobuj po prostu dociagnac te 95 do 100mhz. Na pcb powinienes miec napisne jakie wartosci PCI i agp osiaga przy wyzszym fsb. Staraj sie nie przekraczac 40 :). Oprocz tego, kontroluj temp - przy podnoszeniu napiecia i that`s it. Podnos ,testuj itd....nikt Ci ttuaj nie powie dokladnie bo wszystko zalezy od sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co posiadam w domu starego kompa k6-2 300Mhz @ 350 MHz na standardowym coolerze. Jest jak widac podkręcony o 1/6 i mic się nie grzeje. Podkręcałem mnożnikiem ustawiłem go z 3 na 3.5. FBS standardowo 100MHz. Aktualnie pracuje na nim mój ojciec. Czasmi po pięć godzin a komputer zawsze chodzi stabilnie i jest niedużo cieplejszy od otoczenia. Jeśli masz standardowego coolera to o 20% spokojnie mozesz go podkręcić. daej nie prubowałem choc sądze że 33% wytrzyma tez spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu teraz za grosze kupić taki sprzęt i spełniać swoje dziecięce marzenia o podkręcaniu takiego kompa. pasta, dobry wentylek za "aż" 25zł i można jechać.

powrót do przeszłośc jednym słowem :roll: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zmieniłem mu z 95 do 100 mhz i jest 350mhz system działa stabilnie i sie nawet nie grzeje. Próbowałem puscic go na 4x 95 tak by dociągnąc do 366mhz ale winda nie chciała sie uruchomić, mimo tego że komp startował i widział 366, nie wiem moze to wina napiecia na procku bo obecnie jest 2v. Z kolei zastanawiam sie czy nie za dużym skokiem było by puszczenie 3,5x 112 :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostra ma fic 503+ z k6-2(wersja notebookowa 2.0v) 475@504(4,5*112 2v, max stabilnie na 5.5*100 2.4v..., idzie również na 4*124 2v ale dysk czasami nie wytrzymuje) Komp wystarczający do oglądania filmów i starszych gierek... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...