Skocz do zawartości
Keassyy

Dobór pamięci ram tego samego producenta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam znacznie zmodyfikować moją obecną konfigurację komputerową. Zmieniam mobo, chlodzenie procesora, cpu oraz planuję dorzucić RAM i tutaj własnie zaczyna się moje pytanie.

Obecnie posiadam bardzo popularne korsarze vengeance rgb pro 16gb (2x8) o taktowaniu 3200mhz oraz cas16 dokładnie: CMW16GX4M2C3200C16. Chcę dorzucić jeszcze jedne  takie same (2x8),tworzać 32gb, jednak poszukując je natknąłem się na prawie identyczną wersję, jednak z innym kodem producenta:  CMW16GX4M2Z3200C16 (specyfikacja jest identyczna,jak i sam design). Trochę o tym poczytałem i okazało się, że jest to model troche nowszy (wydany rok po pierwotnej wersji), który ma zwiększyć kompatybilność tego modelu z platformami opartymi na cpu AMD. Moja platforma jest oparta właśnie na procesorze AMD, a dokładniej ryzen 7 3700x ( zmieniając części PC kontynuuję wspieranie czerwonych i przesiadam się na jakis z nowej serii procków). Dobra po tym wstępie moje pytanie brzmi następująco czy mogę kupić te ramy z zwiększoną kompatybilnością i bedą dziłały sprawnie ze starymi? A może jednak lepiej kupić dokładnie takie same jakie mam obecnie? Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to proszę o informację, a bezproblemowo udziele na nie odpowiedzi.

PS. Przepraszam, jeśli zły temat. 

Pozdrawiam

Edytowane przez Keassyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...