Jump to content
SaintInside

jaka pamięć do 5800X/5900X na ASUS ROG STRIX B550-I?

Recommended Posts

Cześć,

jak w temacie, chciałbym 2x16GB i możliwie najlepsze pamięci aby wyciągnąć z tego procesora wszystko, coś możecie poradzić? Budżet mogę dać około 1000PLNów.

Szukałem na PPC artykułu jaki ram najlepszy do Ryzenów 5xxx, ale znalazłem tylko do 3xxx? Nie było testów z 5xxx czy tylko słabo szukałem?

Nie zdecydowałem jeszcze ostatecznie czy 5800x czy 5900x....

Z góry dzięki !

znalazłem takie:

G.Skill TridentZ Neo DDR4-3600 C16 DC - 32GB | Na stanie | Tani (proshop.pl)
F4-3600C16D-32GTZN

1327PLN to już się robi boleśnie, ale jest 3600mhz cl 16-16-16-36 jak pamiętam to ryzen 3xxx byłby szczęśliwy

natomiast ja nie potrzebuje LEDów

w podziękowaniu mogę kupić z ref linka

i jeszcze takie:

za 9 stów znalazłem jeszcze:

F4-4000C18D-32GVK

ktoś miał i może potwierdzić, że zejdą do np 3800-16-16-16-36 1T?

Edited by SaintInside

Jak nie potrzebujesz LEDów, zainteresuj się Patriotami - https://www.x-kom.pl/p/475613-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-2x8gb-4133mhz-cl19-viper-steel.html

Bardzo fajny model na kościach Samsung B-die. Chłopaki z forum spokojnie robili na nich 3800 cl16 jak i nie niżej. Wiadomo, bdie bdiowi nie równy 😛 ale to są jedne z lepszych pamięci, jesli chce się pobawić w OC. Tridenty zresztą w większości też są na tych kościach. Tylko tu jest taki problem, że musiałbyś mieć 4x8GB. Nigdy nie widziałem tak wysoko taktowanych Viperów w pakiecie 32GB.

Możliwe, że uda się uzyskać taką prędkość i timingi na ustawieniach manualnych. Co do trybu Xmp na ryzenach prędkości 3600mhz i 3733mhz wskakują bez problemu, 3800mhz mogą ale nie muszą, wtedy manual, a powyżej 3800mhz to juz praktycznie tylko ustawienia manulane.

Co do pamieci rozważ także cruciale ballistix na micronach 3600mhz cl 16-18-18-38. Bardzo dobre pamieci.

Edited by DaffyDuck