Skocz do zawartości
wooshaq

Niesatysfakcjonujący upload w sieci domowej po zmianie routera UPC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dotychczas używałem routera z dekoderem od UPC, czarna skrzynka. W tym czasie wszystko działało poprawnie, kończyła mi się umowa i przedłużyłem na nowych warunkach, z 300Mbps zmieniłem na 750Mbps a co za tym idzie otrzymałem nowy router. Tu niestety zaczęły się problemy. Używam w domu dwóch urządzeń, laptopa i PC na którym mam włączone udostępnianie sieciowe. Przy starym routerze Prędkość uploadu jak i downloadu plików z jednego komputera na drugi była na podobnym poziomie i wynosiła około 40,000 kilobajtów/s co było zadawalającą prędkością. Przy nowym routerze i tym samym podłączeniu. Wysyłanie z PC do Laptopa wacha sie na poziomie 30,000 - 50,000 kilobajtów/s a z Laptopa na PC już znacznie spada oscyluje w granicach 5,000 - 20,000 kilobajtów/s. Nie wiem do końca co z tym zrobić. PC jest podłączone kablem ethernetowym, laptop natomiast działa na wifi. Laptop jest nowy, kupiony w styczniu i od czasu nabycia opisany układ działał wyśmienicie. Jakieś pomysły jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jest to wina routera ponieważ w celach testowych kupiłem nowy router który podpiąłem do tego otrzymanego od UPC, jeśli to coś pomoże ów model jest identyfikowany jako Compal CH7465LG-LC. Na zakupionym TP linku podpiętym ethernetem do compala na którym postawiłem oddzielną sieć prędkości transferów wróciły do normy. 

Compal ma tryb router oraz modem, obecnie jest w trybie router. Czy jest jakaś zaleta przełączenia go w drugi tryb, wtedy jak się domyślam traci swoje możliwości routerowe. W tych tematach jestem akurat laikiem więc byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...