Jump to content
wooshaq

Niesatysfakcjonujący upload w sieci domowej po zmianie routera UPC.

Recommended Posts

Witam, dotychczas używałem routera z dekoderem od UPC, czarna skrzynka. W tym czasie wszystko działało poprawnie, kończyła mi się umowa i przedłużyłem na nowych warunkach, z 300Mbps zmieniłem na 750Mbps a co za tym idzie otrzymałem nowy router. Tu niestety zaczęły się problemy. Używam w domu dwóch urządzeń, laptopa i PC na którym mam włączone udostępnianie sieciowe. Przy starym routerze Prędkość uploadu jak i downloadu plików z jednego komputera na drugi była na podobnym poziomie i wynosiła około 40,000 kilobajtów/s co było zadawalającą prędkością. Przy nowym routerze i tym samym podłączeniu. Wysyłanie z PC do Laptopa wacha sie na poziomie 30,000 - 50,000 kilobajtów/s a z Laptopa na PC już znacznie spada oscyluje w granicach 5,000 - 20,000 kilobajtów/s. Nie wiem do końca co z tym zrobić. PC jest podłączone kablem ethernetowym, laptop natomiast działa na wifi. Laptop jest nowy, kupiony w styczniu i od czasu nabycia opisany układ działał wyśmienicie. Jakieś pomysły jak to naprawić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie jest to wina routera ponieważ w celach testowych kupiłem nowy router który podpiąłem do tego otrzymanego od UPC, jeśli to coś pomoże ów model jest identyfikowany jako Compal CH7465LG-LC. Na zakupionym TP linku podpiętym ethernetem do compala na którym postawiłem oddzielną sieć prędkości transferów wróciły do normy. 

Compal ma tryb router oraz modem, obecnie jest w trybie router. Czy jest jakaś zaleta przełączenia go w drugi tryb, wtedy jak się domyślam traci swoje możliwości routerowe. W tych tematach jestem akurat laikiem więc byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.