Skocz do zawartości
860lacov

Laptop w okolicach 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie sprzęt ogólnego zastosowania.

Na stacjonarnym komputerze dłubię w affinity photo, a na laptopie chciałbym mieć możliwość żeby coś czasem na szybko na zdjęciu poprawić. Tu raczej matryca 100% srgb lub lepsza.

 

Sporo czasu spędzam też przy linuksowej konsoli. Uczę się też programowania.

 

2 laptopy, które wpadły mi w oko to

 

Asus zenbook ux425ea

Acer spin 5

 

Oba z Intelem 1165g

16gb ram

1tb ssd

 

Zasadniczo kusi mnie acer ze względu na wqhd

Ma też rysik co mogłoby się przydać w grafice jednak tutaj teoretyzuję bo w życiu czegoś takiego nie używałem

 

 

Przede wszystkim wolałbym sprzęt o lepszej jakości wykonania.

 

Akuratnie asusa w tej konfiguracji mogę dostać za 4700 zł

 

Acer jest za około 5500 zł

 

Inne opcje też wchodzą w grę jednak nic mi się w oczy nie rzuciło

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile laptop ma mieć cali? Jak linux, to pewnie Windowsa nie potrzebujesz?
A widzisz. Nie podałem rozmiaru bo myślałem, że podane przeze mnie modele to zasugerują.
14 cali zasadniczo.
Spin 5 ma 13.5, ale 3:2 więc też go biorę pod uwagę.

Linuksa jestem dużym fanem jednak po latach użytkowania nie potrafiłem zrezygnować z programów typu affinity photo .
Linuks jest u mnie dla celów wszystkich innych niż grafika.
Będzie pewnie dualboot

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie surface z dotykowym ekranem i 3:2 - spoko matryca, ale do filmów jest średnia. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do tego formatu.

Możesz też sie zainteresować Dellem - też na i7 11 gen, od razu z 16GB RAM. Jest dotykowa matryca, ale największym plusem wedlug mnie jest gwarancja NBD. W skrócie - serwisant przyjeżdża do ciebie na wskazany adres i lapka naprawia na miejscu. Miałem przyjemność korzystać z tej gwarancji i potwierdzam, że działa to mega sprawnie. Acer też będzie ok, tylko kwestia matrycy. Ja się bez problemu do niej przyzwyczaiłem. Asus strasznie miesza z matrycami i czasem nie wiadomo co tak na prawdę jest pod tym oznaczeniem EWV.. Jeśli chodzi o jakość wykonania - wszystkie modele będą praktycznie w tym samym pułapie, więc ciężko będzie jednoznaczne stwierdzić, ktory lepszy - kwestia indywidualna. Większość sklepów ma opcję zwrotu do 14 dni, więc jesli nie jest to dla ciebie problemem, aby przykombinować i potestować. śmiało korzystaj. Ja tak robiłem ze słuchawkami i dopiero za 3 modelem trafiłem to, co chciałem.  https://www.x-kom.pl/p/657829-laptop-2-w-1-dell-inspiron-5410-i7-1165g7-16gb-512-win10.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie surface z dotykowym ekranem i 3:2 - spoko matryca, ale do filmów jest średnia. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do tego formatu.

Możesz też sie zainteresować Dellem - też na i7 11 gen, od razu z 16GB RAM. Jest dotykowa matryca, ale największym plusem wedlug mnie jest gwarancja NBD. W skrócie - serwisant przyjeżdża do ciebie na wskazany adres i lapka naprawia na miejscu. Miałem przyjemność korzystać z tej gwarancji i potwierdzam, że działa to mega sprawnie. Acer też będzie ok, tylko kwestia matrycy. Ja się bez problemu do niej przyzwyczaiłem. Asus strasznie miesza z matrycami i czasem nie wiadomo co tak na prawdę jest pod tym oznaczeniem EWV.. Jeśli chodzi o jakość wykonania - wszystkie modele będą praktycznie w tym samym pułapie, więc ciężko będzie jednoznaczne stwierdzić, ktory lepszy - kwestia indywidualna. Większość sklepów ma opcję zwrotu do 14 dni, więc jesli nie jest to dla ciebie problemem, aby przykombinować i potestować. śmiało korzystaj. Ja tak robiłem ze słuchawkami i dopiero za 3 modelem trafiłem to, co chciałem.  https://www.x-kom.pl/p/657829-laptop-2-w-1-dell-inspiron-5410-i7-1165g7-16gb-512-win10.html
Dell wygląda nieźle.

Przyznam, że co raz bardziej kusi mnie Acer.
Dam sobie chwilę na przemyślenie, ale mam ostatnie pytanie dla siedzących w temacie.

Kiedy ostatni raz interesowałem się laptopami to Acer miał może nie złą reputację, jednak była to marka budżetowa o budżetowej jakości.

Teraz czytam specyfikację i na papierze wszystko jest cacy. Aluminiowo magnezowa obudowa. Jeden z najlżejszych i najcieńszych na rynku itd...
Jak to teraz jest z tym Acerem?

Mam starego (t410) thinkpada. Luzy przy matrycy, klejony poksipolem i kropelką.
Teraz nawet nie wymagam żeby sprzęt miał przetrwać tyle lat, ale przy wyciąganiu z pudełka wolałbym nie doświadczyć wrażenia dziadostwa.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 860lacov napisał:

Dell wygląda nieźle.

Przyznam, że co raz bardziej kusi mnie Acer.
Dam sobie chwilę na przemyślenie, ale mam ostatnie pytanie dla siedzących w temacie.

Kiedy ostatni raz interesowałem się laptopami to Acer miał może nie złą reputację, jednak była to marka budżetowa o budżetowej jakości.

Teraz czytam specyfikację i na papierze wszystko jest cacy. Aluminiowo magnezowa obudowa. Jeden z najlżejszych i najcieńszych na rynku itd...
Jak to teraz jest z tym Acerem?

Mam starego (t410) thinkpada. Luzy przy matrycy, klejony poksipolem i kropelką.
Teraz nawet nie wymagam żeby sprzęt miał przetrwać tyle lat, ale przy wyciąganiu z pudełka wolałbym nie doświadczyć wrażenia dziadostwa.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

powiem ci szczerze, że wszystkie laptopy są robione na jedno kopyto i ciężko stwierdzić, czy coś w przyszłości się będzie lepiej trzymać.. Sam korzystam z Surface i Acera i powiem szczerze, że to są bardzo podobne konstrukcje pod względem wykonania.

Ta elektronika nowa, jest bardzo wrażliwa, także nawet jak i kupisz Maca, możesz go wyjąć z pudełka i może nie działać..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...