Skocz do zawartości
Mr. Inspector

Zmiana procesora i7 8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co 17-22 FPS to dla mnie sporo bo zakres gsynca mam od 60-240.

Myślałem nad ryzenem r9 5950x, pamięci HyperX predator 4000 MHz cl16 i jakąś płytę główną pod to.

Mam pamięci 3200 cl14.

Po prostu zastanawiałem się jaki by był przyrost fps w rozdzielczości 5120x1440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie:  czy podkręcałeś obecnego I7 8700K ?

Jaka jest płyta główna ?

Masz zapewne B-die skoro jest 3200 CL14.

Takie memki mogą iść sporo wyżej, gdy płyta pozwoli, stąd pytanie o jej nazwę/model.

Do wysokich rozdzielczości procesor jest "drugorzędny" ale przy RTX3080 trzeba mieć przynajmniej te 5.0 GHZ na rdzeniu.

Ważny jest MHZ dla pojedynczego rdzenia i do wszystkich - mają być ustawione jako ALL, a nie, że jeden leci na 5.0, a reszta gdzieś się pląta po 4.5, 4.6 GHZ.

I7 8700K potrafi ogarnąć 5.0 GHZ po delidzie.

Sugeruję zrobić OC do maximum i podjąć decyzję co do wymiany procesora.

 

Pokaż monitoring w czasie rzeczywistym z Afterburnera, gdy grasz... najlepiej filmik z monitoringiem z gry.

Będzie widać, co się dzieje z użyciem CPU, GPU, RAM oraz ich temperaturami i taktowaniami.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WjzCxAR6gh4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mr. Inspector napisał:

Cześć,

 

Czy warto zamienić procesor i7 8700k na np. Ryzena r9 5950x ?

Głównie gram w gry. 

Mam monitor Samsung odyssey g9 oraz RTX 3080.

 

Chciałbym zwiększyć wydajność mojego zestawu.

Witka,

właśnie w weekend zmontowałem 5900x z 32GB ram 3600-16-16-36-1T.... a zmieniłem z i7 6700k 16gb 3000-15-16-16-36, wymieniłem też dysk ssd sata na nvme 1TB 3400/3000

i wiesz co Ci powiem? 6000 tysi pykło, w windowsie nie czuję różnicy, gry ładują się minimalnie szybciej + WQHD widzę po 10 FPS więcej....... dobrze, że w renderowaniu jest mega kop inaczej byłbym wkurwiony jak nigdy, a to jednak głównie do pracy maszyna więc zarobi na siebie

według testów Sebastiana 5950x jest czasem wolniejszy od 5900x w grach.....

jak srasz kasą lub używasz do pracy, to możesz spokojnie wymieniać, jeśli sam na to gówno zarobiłeś ciężką pracą to 8700k ZDECYDOWANIE NIE WARTO jeszcze wymieniać, podkręć RAMY i proca i te 10FPS bez których żyć nie możesz na pewno dostaniesz

Ujęcie.PNG

Edytowane przez SaintInside
screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2021 o 17:41, Mr. Inspector napisał:

Mam jakieś dziwne przeskoki w cyberpunku. Myślałem również o większej ilości FPS

 

W dniu 19.07.2021 o 16:54, Mr. Inspector napisał:

Po prostu zastanawiałem się jaki by był przyrost fps w rozdzielczości 5120x1440.

Zmniejsz rozdzielczość (nie zmieniając detali) do 720p i odpal testy. Jeżeli  fps wzrośnie (w stosunku do tego co masz teraz) to wąskim gardłem jest karta graficzna. 

Jeżeli nie - no to faktycznie procesor.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...