Skocz do zawartości
Floyt

Problem z taktowaniem CPU w grach HP Pavilion 15-n070sw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z laptopem znajomego, a mianowicie z prędkością jego działania w grach. Po odpaleniu na nim Wiedzmina 3 lub Far Cry 4, zegar efektywny procesora oscyluje w okolicach 800-1000 Mhz przez co nie ma opcji na płynną grę. Sprawdzałem już czy występuje throttling temperaturowy, ale nie, maksymalna temperatura nawet nie zbliża się do Tjmax. Parametry podawane przez większość programów są właściwe, tylko OCCT i HWinfo64 wskazuje że zegar efektywny jest za niski.
Co ciekawe laptop działa bez throttlingu na baterii, dopiero po podłączeniu do AC zwalnia.

Był już instalowany nowy i najnowszy bios, system operacyjny był reinstalowany na świeży (win 10 pro), a plan zasilania nie ma na to najmniejszego wpływu bo zjawisko występuje i na Balanced, i na wysokiej wydajności. Ustawianie parametrów w Throttle Stop tez nic nie zmienia, bo przy ustawionym maksymalnym mnożniku turbo czyli 2,6 Ghz zegar efektywny dalej jest za niski.

Wszystkie sterowniki są wgrane i kompletne. Nie umiem też dojść do tego co jest przyczyną tak absurdalnego zachowania bo zjawisko raz występuje, innym razem z kolei nie, i potrafi działać dobrze 15 minut, aby chwilę potem przestać i schodzić z zegarami.

Zasilacz jest oryginalny i dołączony z laptopem tj 45W

Podzespoły to i5 4200U i GTX740M.

Jakieś sugestie?

Edytowane przez Floyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graj na podłączonym zasilaczu 😉u mnie też było 30 klatek na sek na barterii ale na zasilaczy wszystko jest OK

EDIT: Może masz ustaione tzw. oszczędzanie energii w nvidia geforce experience - sprawdź 😉

Edytowane przez Pribles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podłączonym zasilaczu nie da się grać, i to stanowi istotę mojego posta.

>Może masz ustaione tzw. oszczędzanie energii w nvidia geforce experience - sprawdź 😉

Żaden tryb oszczędzania energii nie jest nigdzie ustawiony, i ustawianie to nie ma żadnego wpływu na throttling po podłączeniu pod zasilacz. Laptop robi co chce, a jedynym wpływem częstotliwość CPU jest odpięcie od zasilacza. Ustawienie maksymalnej wydajności nie daje efektu. W ogóle co ma geforce expirience do częstotliwości CPU.

Edytowane przez Floyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...