Skocz do zawartości
MV400R

MSI Z590 Torpedo szum zamiast dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dźwiękiem w wbudowanej karcie dźwiękowej.

Co jakiś czas jak np. zmiana filmu na youtubie albo wznowienie muzyki kończy się głośnym szumem. Na stronie msi do mojej płyty głównej jest program który wg. opisu aktualizuje sterownik i niweluje powyższy problem.

Program

Wszystko fajnie, powinno śmigać ale nic to nie naprawiło. Na reddicie wyczytałem, że ten sam problem ma większość Z590 z realtekiem alc4080.
Skomplikowałem sobie sprawę próbując naprawić przez fixa od gigabyte (ten sam program i karta dźwiękowa).
Po restarcie dźwięk był tragiczny, nie dało się też przywrócić poprzedniej wersji przez program od MSI. Dopiero reflash biosu naprawił dźwięk do stanu słuchalności.
Pojawił się większy problem bo przestał działać panel realteka i nie mam możliwości ustawienia equalizera itd.

Próbowałem odinstalowywać sterowniki i instalować ponownie ale nic to nie daje.
Problem też występuje na świeżym systemie.

Błąd programu


^Screen z tego programu już po fakcie. Przed wgraniem aktualizacji od gigabyte wykrywało normalnie karte dźwiękową i wersje fw (można było aktualizować do woli)

Pluje sobie w brodę i zastanawiam czy jest jakaś możliwość przywrócenia tego do stanu używalności? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawel2040 napisał:

Witam, jedyne co mi przychodzi do głowy to odistalować stery jakimś programem do tego przeznaczonym(chyba dd uninstaler obejmuje też dzwiękówki). A i kolego na przyszłość lepiej dawać całe linki do stron niż takie opisy bo trochę się boję w to kliknąć(sry ale zasada ograniczonego zaufania;p)

Nie ma problemu 🙂

Wracając do odpowiedzi, próbowałem odinstalować całkowicie przez DDU i lipa. Na szybko zainstalowałem system na innym dysku by na świeżo posprawdzać i nadal występuje ten błąd z brakiem wykrywania w programie msi, a panelu od realteka nie da się zainstalować bo microsoft store wywala błąd (cokolwiek innego instaluje normalnie). 

Podrzucam jeszcze screena jak wygląda ten programik od gigabyte
https://imgur.com/yLIN6hB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel2040 napisał:

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to update biosu płyty-reload jeśli to możliwe w ogóle (rozumiem, że płyta świeża ale bios najnowszy?). Nie wiem, już zaszaleje i powiem, że może podłączyłbym tylko jeden dysk do kompa (masz pend z najnowszym obrazem?) i tylko w tej konfiguracjii wgrał system na nowo (po updacie-reloadzie-albo jeśli się da po wgraniu najstarszego-a potem najnowszego biosu). 

Płyta jest nówką, ma tylko jedną aktualizacje biosu z czerwca i napisałem, że robiłem reflash tego biosu bo dźwięk wrócił do normalności ale karta dźwiękowa nadal jest wykrywana błędnie przez co nie mogę przywrócić poprzedniej wersji przez aktualizator od MSI

Postawiłem też na szybko świeży system na pendrivie i nic to nie dało, nadal te same błędy.

Jeżeli można wgrać pierwszą wersje biosu z 25 lutego to spróbuję.

EDIT: Wgrałem pierwszą wersje biosu i nadal nic to nie zmieniło.

Edytowane przez MV400R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jako posiadacz też ACL 4080 ino płyta Asusa (na płycie Asusa karta muzyczna jest podłączona przez kontroler USB) to wiem ze może się wchodzić w konflikt z: 

kontroler SATA 

kontroler Wi-Fi 

kontroler BT 

z racji ze twoja płyta nie posiada Wi-Fi ora BT to spróbuj w biosie wyłączyć kontroler SATA o ile dyski masz pod M.2 

albo po prostu trafiła się tobie uszkodzona karta muzyczna a co za tym idzie, serwis, reklamacja i wymiana na nowa płytę główna.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr.T... napisał:

Witam 

jako posiadacz też ACL 4080 ino płyta Asusa (na płycie Asusa karta muzyczna jest podłączona przez kontroler USB) to wiem ze może się wchodzić w konflikt z: 

kontroler SATA 

kontroler Wi-Fi 

kontroler BT 

z racji ze twoja płyta nie posiada Wi-Fi ora BT to spróbuj w biosie wyłączyć kontroler SATA o ile dyski masz pod M.2 

albo po prostu trafiła się tobie uszkodzona karta muzyczna a co za tym idzie, serwis, reklamacja i wymiana na nowa płytę główna.    

To rozwiązałoby jeden problem dot. szumów ale niestety poza m2 mam jeszcze 3 dyski podłączone pod sate.

Raczej nikt nie da rady mi pomóc bo nawet support msi odsyła mnie do ich strony ze sterownikami, a to nie rozwiązuje braku możliwości downgrade'u do fw od msi (którego nadpisałem tym od gigabyte) i niedziałającego panelu od realteka.

Pomyślę nad serwisem albo kupnem osobnej karty dźwiękowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MV400R napisał:

To rozwiązałoby jeden problem dot. szumów ale niestety poza m2 mam jeszcze 3 dyski podłączone pod sate.

Raczej nikt nie da rady mi pomóc bo nawet support msi odsyła mnie do ich strony ze sterownikami, a to nie rozwiązuje braku możliwości downgrade'u do fw od msi (którego nadpisałem tym od gigabyte) i niedziałającego panelu od realteka.

Pomyślę nad serwisem albo kupnem osobnej karty dźwiękowej

widzisz to jest na siłę wprowadzanie nowych rozwiązań, że niby nowe to lepsze, i co z tego ze nie działa ... to już jest twój i mój i innych osób co kupili problem, kodek ACL 1220-VB działa całkiem spoko i nie widziałam z nim żadnych problemów, ale nie trzeba czymś zaimponić, ze nowsza płyta ma lepszy kodek, ale w czym lepszy ?, ze jest konflikt urządzeń ? i  podejrzewam ze tego problemu już nie usuną -naprawia bo za rogiem nowa podstawka i nowa premiera... 

gdyby można było zakupić osobno na śledziu kartę muzyczna ALC 1220-VB to sprzedawała by się jak ciepłe bułeczki ze "stonki"...    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...