Skocz do zawartości
grzybolevsky

Następca Huawei Mate 10 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się do wymiany już zasłużonego mojego staruszka. Celuję w top, zatem w konkurencję wpadają:

1. Samsung Galaxy S21 Ultra

2. Oneplus 9 Pro

3. Xiaomi Mi11 Ultra

4. Inne z tej półki cenowej, ale które nie przyszły mi pierwsze na myśl

Zależy mi na dwóch rzeczach: dobrym aparacie i przedewszystkim wytrzymałości. Mianowicie, przez 3 lata używania Mate 10 Pro, wypadł mi on obstawiam że kilkadziesiąt razy z ręki, w dołączonym do niego etui, bez szybki. Nigdy się nic nie zbiło, jedynie co to są małe ryski na ekranie. 

Czy któryś z powyższych będzie OK? Sprawdzałem wytrzymałośc Mi11 Ultra u Kuby Klawitera, i nie wypada ona najlepiej. 

Może ktoś poleci coś innego?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Mi 11 robi naprawdę genialne fotki. Wróciłem właśnie z wakacji w Czarnogórze, przywiozłem bardzo dużo zdjęć. Na telefonie fotki wyglądają kosmicznie dobrze dzięki dodatkowo wbudowanej opcji "Ulepszanie obrazu SI". Po przerzuceniu na kompa zdjęcia prezentują się również świetnie. Spokojnie można je obrabiać. Mi 11 Ultra ma jeszcze lepszy aparat i naprawdę nawet trudno mi sobie wyobrazić, że mógłby robić ładniejsze zdjęcia. 

Nie wiem jak Mi 11 Ultra, ale mój Mi 11 jest naprawdę bardzo wytrzymałym telefonem. Czuć w rękach, że jest to solidne urządzenie. Dodatkowo widziałem testy na yt i wypada bardzo dobrze. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Zmieniłem P30 Pro na S21U. W skrócie - wszystko jest na plus za wyjątkiem baterii i rozmiaru. To drugie to oczywiście bardzo subiektywne ale telefon jest większy i nie wszystkim to musi pasować. Co do baterii - nie jest zła ale pod tym względem P30 Pro był najlepszym telefonem jaki do tej pory miałem (Omnia II, Omnia lite, S2, S4, Note4, P20 Pro, P30 Pro, OnePlus5t, iP6s, iP8 - to tak z pamięci). 

Z dwa razy już upadł w oryginalnym etui i z firmową folią na ekranie i na razie nic mu nie jest. Zdjęcia jeszcze lepsze od P30 Pro, który jest i tak bardzo dobrym fototelefonem. Na uwagę zasługuje genialny wyświetlacz - chyba w tej chwili najlepszy na rynku. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam iPhona 11 Pro Max. Też uważam, że telefon jest war polecenia. Bałem się, że bateria może być trochę przereklamowana. Jak to w iP. Zwłaszcza, że miałem wcześniej mocno zjechaną iP 6, która nie trzymała nawet 5 godzin. Teraz mam już od 8 miesięcy iPhona 11 Pro Max i bateria wytrzymuje mi nawet do 2 dni. Przy mocnym używaniu to jest to koło 1,5, a naprawdę tyraniu baterii 1 dzień.

Ekran OLED robi mega robotę. Aparat jest trochę słabszy, ale też robi naprawdę bardzo fajne fotografie. Dodatkowo jest ultra szybki, ani razu nie miałem okazji go zwiesić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iSkul napisał:

Ja używam iPhona 11 Pro Max. Też uważam, że telefon jest war polecenia. Bałem się, że bateria może być trochę przereklamowana. Jak to w iP. Zwłaszcza, że miałem wcześniej mocno zjechaną iP 6, która nie trzymała nawet 5 godzin. Teraz mam już od 8 miesięcy iPhona 11 Pro Max i bateria wytrzymuje mi nawet do 2 dni. Przy mocnym używaniu to jest to koło 1,5, a naprawdę tyraniu baterii 1 dzień.

Ekran OLED robi mega robotę. Aparat jest trochę słabszy, ale też robi naprawdę bardzo fajne fotografie. Dodatkowo jest ultra szybki, ani razu nie miałem okazji go zwiesić.

Hmm, dzięki za polecenie ale nie za bardzo lubię Apple - z powodów ideologicznych jak i samo UI oraz wygląd iPhonow do mnie nie przemawiają. Dałem się skusić na firmowego Macbooka Pro i szczerze to wolę mojego personalnego Thinkpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grzybolevsky napisał:

Hmm, dzięki za polecenie ale nie za bardzo lubię Apple - z powodów ideologicznych jak i samo UI oraz wygląd iPhonow do mnie nie przemawiają. Dałem się skusić na firmowego Macbooka Pro i szczerze to wolę mojego personalnego Thinkpada.

Okej pewnie wszystko jasne. Każdy ma kwestię swoich gustów. Najważniejsze, żeby coś było odpowiednie dla Ciebie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2021 o 08:31, warold15 napisał:

Mój Mi 11 robi naprawdę genialne fotki. 

 

Moim zdaniem Mi 11 ma istotnie genialny sensor ( Samsung HMX ) umożliwiający robienie świetnej jakości zdjęć, ale nie przy standardowej aplikacji, która nakłada pewne filtry usztuczniające zdjęcia. Po włączeniu jakichś Ai jest tylko gorzej. No ale co kto lubi. Ja wolę naturalne zdjęcia (czyli po wyłączeniu wyostrzania, odszumiania itp. filtrów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi11 ma świetny aparat, ale jeśli zależy Ci na jak największej wytrzymałości, to bierz Samsunga -> https://www.komputronik.pl/product/710481/samsung-galaxy-s21-ultra-5g-128gb-dual-sim-czarny-g998-.html

Robili z nim testy, gdzie go nawet w wodzie trzymali ponad 10 dni i dalej normalnie działał. Obiektyw też świetny, zdjęcia też wychodzą bardzo ładnie. Z minusów można wymienić to, że delikatnie się grzeje przy większym obciążeniu.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...