Skocz do zawartości
sierran

Custom loop od podstaw - R 3700x + 5700XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze! Właśnie padło mi AIO od silentiuma i leci na gwarancję, korzystając z okazji postanowiłem że czas na Custom Loopa!. Nie zależy mi na OC tylko na ciszy i braku wibracji. Jaką obudowę polecacie i jaki blok dobrać dla Radona MSI 5700 XT Mech OC? Z tego co widzę nie ma odpowiedniego bloku dla GPU od EKWB, znalazłem tylko odpowiedni blok na aliexpress 😞 dokładnie coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/4000161739526.html. Czy ma sens zakup zestawu od EKWB i dopięcie do CL wcześniej wspomnianego bloku? Chce zaznaczyć że w tych tematach jestem zupełnie nowy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie chińskie firmy, które sprawdzałem i tworzą bardzo dobre jakościowo produkty jest to Bykski i Barrow. Nawet dostępne są ich produkty w polskich sklepach np.  angela.pl (o ile się nie mylę największy polski sklep poświęcony custom loopom).
O ile samą firmę Barrow mogę Ci polecić o tyle blok który wybrałeś już nie koniecznie. Tą samą konstrukcję bloków ma firma EK i zdarza się że przeciekają te bloki w miejscu zaznaczonym czerwoną strzałką. Pleksi lubi pękać przy zbyt mocnym wkręceniu króćców (niebieska strzałka). Zdarza się także że śruby zaznaczone na zielono nie trzymają górnej części bloku odpowiednio mocno, i zaczyna przeciekać. Ma to miejsce tym bardziej jeżeli zamontujemy sztywne rurki i blok jest lekko wygięty. 
Najlepiej wybierać konstrukcje bloków wykonane w całości z metalu, lub żeby mocowania pod króćce były metalowe.
Mogę ci polecić taki blok:
https://www.angela.pl/p15944,alphacool-eisblock-aurora-acetal-gpx-a-radeon-rx-5700-5700xt-reference.html
Ale musisz sprawdzić oznaczenie laminatu, bo wspierane są karty MSI o oznaczeniu:
V803-891R oraz V803-890R

Zrzut ekranu 2021-07-21 172659.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację! Blok może być full aluminium, nie potrzebuje tam rgb ani nic z tych rzeczy. I dobrze że zwróciłeś mi uwagę by sprawdzić oznaczenie laminatu. Jeszcze pozostaje pytanie jaką obudowę do LC? obecnie mam coś takiego https://www.x-kom.pl/p/305444-obudowa-do-komputera-silentiumpc-aquarius-aq-x70w-pure-black.html ale do LC bym kupił coś z hartowanym szkłem i większą ilością miejsca. Chciałbym jeszcze dopytać czy najlepiej samemu dobierać podzespoły, czy np. kupić gotowego kita od EKWB który da radę jeszcze podłączyć blok pod GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co podałem blok to nie jest aluminium tylko niklowana miedź i plexiglass. Nie łącz aluminium z miedzią w jednej instalacji, może to powodować korozję, oczywiście zabezpiecza nas przed korozją niklowanie elementów miedzianych ale najlepiej unikać takich połączeń. 

Do custom loopa osobiście jestem zwolennikiem obudowy thermaltake core p5 - szkieletowa konstrukcja bardzo ułatwia montaż wszystkich elementów.

Jeżeli zależy tobie na cichej pracy to najgłośniejszymi elementami jest pompa i wentylatory. Najwydajniejsze i najcichsze pompy to D5.

Jeżeli będziesz chciał chłodzić GPU i CPU to najlepiej zastosować 2 oddzielne obiegi lub przynajmniej dużą chłodnice np. 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...