Skocz do zawartości
Antari801

Problem z odległością renderowania cieni/tekstur w grze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, trwa od około 4 miesięcy.

Podczas biegania jako żołnierze i gdy biegnę obok skał / domów / drzew / krzewów wydaje się, że odległość rysowania widać ze  niewyrazne tekstury, ponieważ szczegółowe cienie i szczegółowe tekstury pojawiają się, gdy jestem naprawdę blisko (np. 50 m w grze).

Kiedy jestem w lesie, jest to naprawdę denerwujące, ponieważ wszystkie drzewa zaczynają „zyskać” cienie, gdy jestem całkiem blisko, podobnie jak cienie tych drzew na ziemi. Kiedy się zbliżam, zaczyna być szczegółowa. Miałem maksymalne szczegóły grafiki i zasięg widzenia.

Zobacz wideo, oto przykład:

1/ Drzewo

 

2/ Trawa

3/ Różne przyklady

https://www.youtube.com/watch?v=cpllAOhBEm8

Tu jest najgorsze zbyt długo ładuje bloki ( długo grałem minecraft, wczesniej nie mialem problemu )

https://www.youtube.com/watch?v=ltTl8bBnSBQ&t=41s

 

 

Odinstalowałem sterowniki nvidii za pomocą DDU i ponownie je zainstalowałem, a także sprawdziłem starszą wersję sterownika i to nie pomaga. Sformatowałem dysk i Windows i a potem ponownie zainstalowałem Windows 10 i to tez nie pomaga. Próbowałem przenieść HDD do gry SDD i  też niestety nie pomaga.  Miałem maksymalne szczegóły grafiki i zasięg widzenia.

Windows 10 Home

Z390-A PRO

Intel(R) Core(TM) i5-9600K CPU @ 3.70GHz

GeForce GTX 1070 Ti

Ram 16 gb 3200 mhz

Samsung SSD 860 EVO 250GB

WD BLUE 2TB

Nie wiem jak rozwiazać problemu. Próbowalem rozne sposoby.  Jak nie uda to musze oddać do serwisu, bo mam jeszcze gwarancję.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To równie dobrze może być wina samych gier , ew. problemów na linii gra - system/sterowniki - sprzęt .

GTA SA to bardzo stara gra , więc tutaj takie akcje mogą być .

HLL to sporo nowszy tytuł ale nie jest to jakaś bardzo znana gra AAA , może ta gra tak ma .

Sprawdzałeś w innych grach szczególnie tych najnowszych i topowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, reyden napisał:

To równie dobrze może być wina samych gier , ew. problemów na linii gra - system/sterowniki - sprzęt .

GTA SA to bardzo stara gra , więc tutaj takie akcje mogą być .

HLL to sporo nowszy tytuł ale nie jest to jakaś bardzo znana gra AAA , może ta gra tak ma .

Sprawdzałeś w innych grach szczególnie tych najnowszych i topowych ?

Sprawdzałem kilka gier taki jak World of Tanks (problem drzew, krzew a takze długo laduje tekstury, World of Warcraft ( problem cienie ), PUBG i Call of Duty Modern Warfare. World of tanks i World of Warcraft mam ponad 2000 godzin wcześniej nie miałem problemu. A jeśli chodzi o HLL to zacząłem grac w grudniu i było w porządku, potem dwa tygodnie temu instalowalem znowu i zagrałem, zauważyłem dziwne niewyraźne jak drzew, krzew a nawet obiekt. To naprawdę bardzo przeszkadza mi.

Jutro sprawdze GTA V, Assasin Creed Viking.

Edytowane przez Antari801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...