Skocz do zawartości
Lukasz922

RX5700 - ciągłe błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 🙂

jakiś rok temu kupiłem PC z kartą RX5700. Praktycznie od początku miałem problemy typu crashe gier i wyskakujące okno "narzędzie do zgłaszania błędów AMD". Byłem pewny, że to kwestia słabo zrobionych gier - Cyberpunk, AC Valhalla. Przy graniu w CSGO nigdy mi się ten problem nie pojawił. Po pojawieniu się tych błędów PC był formatowany, wszystko wgrywane od nowa. Niedawno chciałem sprawdzić ponownie czy AC może jakimś cudem został już naprawiony, ale po dosłownie 5 minutach znowu to samo - błąd, crash. Co dziwniejsze, teraz ten błąd potrafi pokazać się przy używaniu przeglądarki. W grach typu CSGO, czy The Division 2 nie zauważałem większych problemów. Może ze 2 razy wywaliło mi obie gry, ale bez tego błędu, po prostu zwiecha i wracamy do pulpitu. Od czasu zakupu sprzętu nie grałem zbyt dużo, więc odpuściłem temat, natomiast póki karta jest jeszcze na gwarancji chyba czas to ruszyć, bo w sumie nie wiem czego to wina. Ostatnio wgrałem sterowniki na nowo używając najpierw DDU, ale problem nie ustąpił. Czy ktoś mógłby mi pomóc, powiedzieć jak sprawdzić czego to wina - uszkodzona karta, wadliwe sterowniki, wadliwy slot na płycie głównej, może zasilacz jakoś na mikrosekundy nie daje napięcia i coś się sypie? HELP 😪

Obecnie używam sterowników w wersji 21.6.2

PC:

ASUS TUF B450-PRO GAMING

MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8GB GDDR6

AMD Ryzen 5 3600

SilentiumPC Vero M3 700W 80 Plus Bronze

SilentiumPC Fortis 3 140mm

Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC

PNY 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 XLR8 Gaming

SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Windows 10

blad.PNG

Edytowane przez Lukasz922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sprawa może nie być taka prosta, czy masz wgrany najnowszy bios do płyty głównej ?  "3202"

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/TUF-Gaming/TUF-B450-PRO-GAMING/HelpDesk_BIOS/

czy próbowałeś dla pamięci Ram nie włączać tryby XMP ?, tylko ustawić szybkość ręcznie i potestować np. na 2133,2400,2733, 2800, itd. ,i jak wtedy będzie się kompiuter zachowywać ?

można tez sprawdzić tzn. wtyczkę w zasilaczu podpiąć w inne gniazdo.  

zakładam ze nie posiadasz innej karty graficznej, a skoro twój CPU nie ma zintegrowanej karty graficznej, to trzeba gdzieś się udać np. do dobrego kolegi albo serwisu i poprosić o sprawdzenie karty graficznej czyli przetestować na innym zestawie samą kartę, jeśli objawy będą takie same, to reklamacja i wysyłka na gwarancje .   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

Zainstalowałem sterowniki od nowa, zmieniłem tryb XMP, wróciłem ustawienia CPU do standardowych (wcześniej było lekkie OC), zaktualizowałem BIOS, przełożyłem kartę do innego slotu na mobo, w końcu udało mi się dostać inną kartę (GTX 1080) - na niej nie było żadnych zwiech, blackscreenów, crashy itd. Czyli niby wniosek prosty - karta graficzna uszkodzona, oddałem na gwarancję. Dzisiaj karta przyszła "naprawiona" - "Urządzenie zostało naprawione w autoryzowanym serwisie producenta. Przeszło pomyślnie wszystkie testy i jest w pełni zgodne ze specyfikacją producenta." Jakież było moje zaskoczenie kiedy po włączeniu Assassins Creed nawet nie zdążyłem nic wybrać w menu zanim wysrało mi dokładnie ten sam błąd... Jest jakiś sposób na sprawdzenie samej karty graficznej, bo sam już nie wiem co robić 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JanuszPL napisał:

Witam, wina leży po stronie karty jak i sterowników, sam mam Rx 6800, i podobne błędy, sprawdź na forum amd i zobacz co tam się dzieje, są dziesiątki tematów nowych na ten temat, ja swoją kartę zgłosiłem już na gwarancję, pozdrawiam.

czyli widać ze AMD ma "spoko" podejście recenzenci na YT kup Ryzena lub kartę AMD, a potem jak masz problem, to ty masz problem a my twoje pieniądze XD.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mr.T... napisał:

czyli widać ze AMD ma "spoko" podejście recenzenci na YT kup Ryzena lub kartę AMD, a potem jak masz problem, to ty masz problem a my twoje pieniądze XD.      

Żebym teraz miał kupować kartę, na pewno nie Radeona, niestety problem jest duży, nie chodzi o parę sztuk, jeśli już się uporam z moją kartą i dostanę nową, niestety ją sprzedam i kupie RTX 3070. Co bardziej śmieszne miałem też procka od AMD, ryzena 3700X, który się grzał strasznie, one mają problem z odprowadzaniem ciepła i skaczącymi napięciami, szkoda że AMD też się tym nie chwaliło. Teraz zmieniłem platformę na i9 9900k i jest cisza i spokój tylko ta nieszczęsna karta została 🤣.

Edytowane przez JanuszPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...