Skocz do zawartości
bartekj001

Pomoc w doborze/projektowaniu biurka

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą biurka, lecz nie mogę znaleźć nic odpowiadającego moim preferencjom. Myślałem o zrobieniu samemu lub zleceniu jakiemuś stolarzowi, ale mam cały czas pewne wątpliwości. Budżet - im mniej tym lepiej, ale ile trzeba tyle wydam - bez granicy w ramach rozsądku)

Proszę o Wasze opinie do punktu 3) jeśli posiadacie typowe biurko "gamingowe" (blat+podpory)

 

Załączam zdjęcia biurka, które do tej pory mi służy.  Obecne biurko ma wymiary gł.109cm x szer.59cm x wys.76cm  - szukam czegoś szerszego, z blatem nawet 80cm.

1) Jak widać na zdjęciu, monitor mam odstawiony na parapet. W takim ułożeniu odległość od monitora do nosa to 115-120cm. Kilkukrotnie próbowałem stawiać monitor na biurku, uzyskując odległość 85-90cm, lecz jest to dla mnie niewygodne, wydaje mi się znacznie za blisko. Po 1h-1,5h zaczynam odczuwać lekki ból oczu. - Jakie odległości macie u siebie i czy Was też męczy tak blisko ? (Widziałem sporo filmów na YT, gdzie ludzie na tak bliskiej odległości mają po 3 monitory obok siebie)

2) Monitor to Samsung C27FG70FQUXEN   27" 16:9 , a w przyszłości chciałbym wymienić na 34" 21:9

3) Klawiatura + myszka. Większość biurek jakie znajduję, nie mają szuflady, albo mają taką wąską jak w obecnym. Większość "gamingowych" biurek składa się z nóżek oraz blatu, więc wymusza klawiaturę na biurku prawie dosuniętą do monitora, co sprawia, że monitor jest bardzo blisko twarzy. Dodatkowo, próbowałem takiego ułożenia u siebie na kilka dni, lecz taka pozycja ciała nie wydaje mi się to zdrowa. Mając fotel najwyżej(49cm siedzisko, 73cm podłokietniki), łokcie wiszą mi w powietrzu podczas pisania, gdy klawiatura jest na brzegu biurka. Z kolei opierając się łokciami o biurko, musiałbym pochylić całe ciało w stronę biurka, a klawiaturę przytulić do monitora. - Jak Wy sobie z tym radzicie ? Wyższy fotel/niższe biurko ? Większość filmów na YT promuje takie biurka, stąd moje zdziwienie do takiego ułożenia. Zakładając, że ręce powinny uzyskać kąt 90' w łokciu podczas pracy, najwygodniej mi, gdy mam klawiaturę i myszkę na wysokości wysuwanej szuflady - chociaż może się mylę w jakiejś kwestii...

4) Biorąc pod uwagę fakt, że nie potrafię się "odnaleźć" z klawiaturą na biurku myślałem nad zrobieniem biurka na wzór obecnego, czyli z drewna/płyty MDF, tylko przełożyłbym prawą stronę na lewą(szafkę) (więcej miejsca na nogi) oraz przedłużył szufladę na klawiaturę na szerokość uzyskanego miejsca. PC musiałby wylecieć albo do tyłu poprzecznie, albo po prawej pod nogi. Dałbym jeszcze blat 80cm, żeby monitor stał. Czy macie jakieś podpowiedzi, co jeszcze mógłbym zmienić/dodać ?

[url=https://naforum.zapodaj.net/2e95b51c1ef9.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2e95b51c1ef9.jpg[/img][/url]

[url=https://naforum.zapodaj.net/1cf749f83f84.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/1cf749f83f84.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tutaj jest co podpowiadać bo imo to w 90% kwestia gustu. Sam mam fotel z zestawu wypoczynkowego, i tak siedzę. Nieergonomiczne, ale nie wytrzymałbym kilka godzin w biurowym fotelu na kółkach.

Ja mam biurko na zamówienie. Zero szuflad, szafek. Z tyłu jedynie mam 'kieszeń'(?) na kable, aby nie wisiały albo się nie plątały. Jakieś 400 zł płaciłem. Wrócę do domu to postaram się pamiętać aby fotke strzelić bo genialna sprawa.

Jak dla mnie minimalna głębokość to 70 cm, właśnie po to aby monitor i klawiatura się mieściły. No i talerz :D. Jak dasz szersze biurko, to skrzynkę możesz na blacie postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...