Skocz do zawartości
jacenty1812

Komputer do 10 tys plus monitor lub akcesoria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zlozyc komputer w w/w kwocie. W tej kwocie tez chcialbym kupic monitor, klawiature , myszke, sluchawki.

Gram jedynie w strzelanki FPS jak COD, Battlefield, Counter Strike.

Ewentualnie moze znalazlby sie laptop gamingowy w tej cenie, na ktorym moglbym osiagnac przyzwoita ilosc klatek, i taki ktory nie spoowoduje oparzen po godznie grania trzymajac go na nogach :)

Dzieki za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pawel2040 napisał:

10 tysięcy to kwota zdecydowanie za duża moim zdaniem,

Im mniej tym lepiej :)

18 minut temu, Pawel2040 napisał:

ale podaj jeszcze monitor-telewizor, który będzie teraz lub(i) w przyszłości obsługiwał tego kompa

Na pewno monitor ktory bedzie obslugiwal odswiezanie 144 Hz, nie mam konkretego modelu. Rodzileczosc to mysle ze 1080p wystarcz to rodzaju gier w jakie gram. Nic innego na kompie nie beda robil, w sensie zadnych edycji wideo, streamingu etc

Na pewno chcialbym PC ktory wyciagnie ok 100 klatek z nadchodzacego Battlefielda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel2040 napisał:

Ja wiem najtańszy zestaw na na  10400f ale i7-10700f nie ma sensu, szcególnnie jeżeli weźmiemy pod uwagę żelzany zestaw gier:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/intel_core_i5_11600k_vs_amd_ryzen_5_5600x_premierowy_test_rocket_lake-15460-10.html

I naprawdę Ryzen 5600x, Gigabyte B550 Aorus Elite V2 (w x-kom promocja nawet jest/był), pamięci Patriot Viper Steel 3733/cl17 to solidna podstawa... Ew. można się szarpnąć na 5800x...

 

W konfiguracji z 5600x dałoby się pewnie kupić grafikę za 4k i jeszcze na monitor...

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacenty1812 napisał:

Witam

Chcialbym zlozyc komputer w w/w kwocie. W tej kwocie tez chcialbym kupic monitor, klawiature , myszke, sluchawki.

Gram jedynie w strzelanki FPS jak COD, Battlefield, Counter Strike.

Ewentualnie moze znalazlby sie laptop gamingowy w tej cenie, na ktorym moglbym osiagnac przyzwoita ilosc klatek, i taki ktory nie spoowoduje oparzen po godznie grania trzymajac go na nogach 🙂

Dzieki za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Ryzen 5600x, Gigabyte B550 Aorus Elite V2 (w x-kom promocja nawet jest/był), pamięci Patriot Viper Steel 3733/cl17 , SilentiumPC Armis AR6 (+ dodatkowo z jeden wentylator na górę), Windows 10 i wspomniany SSD 1TB powinien zmieścić się w 4000. 

 

Ceny kart graficznych "powoli" wracają do normalności tylko musisz ustalić jak duże frycowe musisz zapłacić i wybrać coś między RTX 2060 a 3070 🙂

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3060-maly-ampere-szybszy-od-geforce-rtx-2060-super-cena-startowa-dobra-ale?page=0,5

I jakiś porządny monitor?

https://www.x-kom.pl/g-6/c/1291-monitory-led-27-26-5-28-4.html?sort_by=price_asc&f[146][63606]=1&f[149][3077]=1&f[150][77046]=1

A w sumie najlepiej dwa... I nie żartuję, nawet jakby drugi miał być mniejszy...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawel2040 napisał:

@rdaneel Te 6/12 mnie trochę boli, wolałbym 8/16 w tej cenie. Poza tym pamięć 3733/cl17 trochę dziwna, taka sama wydajność 3600/cl16 a raczej pewniejsza dla płyty i tańsza zapewne. Sam bym brał 8/16 za 1250-1300 ale radeon jak jacenty chcesz trochę więcej wydajności kosztem ewentualnej przyszłościowości- sam zdecyduj. Droższe procesory moim zdaniem nieopłacalne dla ciebie są za bardzo.

Jak już pisałem:

Co do 10700f. Swego czasu też zastanawiałem się nad nim: co prawda słabszy od 5600x ale dwa rdzenie dają nadzieję na przyrost wydajności w przyszłości Na dziś jak najbardziej starczy a za to w przyszłości może będzie szybciej co ma sens. Ale. Przy założeniu że wystarczy i mocy z płyty żeby obsłużyć zuzycie prądu i chłodzenie które to odprowadzi i przy założeniu że da się uciągnąć sensowne "all core boost". 

 

Generalnie jak dla mnie zakup procesora który potrzebuje 200W mocy to patologia:

https://www.anandtech.com/show/16343/intel-core-i710700-vs-core-i710700k-review-is-65w-comet-lake-an-option/2

i 5600x w tym kontekście po prostu wygląda pięknie. Szczególnie że no wydajność też ma większą...

Zresztą 10700f wydajnością wielowątkową też nie błyszczy na tle 5600x:

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-5600x/7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...