Skocz do zawartości
JeroG

Laptop bez dysku + moj ssd z komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić laptopa do gier, mam pare wariantów, jeden jest bez systemu lecz ja mam dysk ssd m2 z systemem ze starego komoputera. Moglbym go wlozyc do lapka i wszystko by chodzilo? czy to tak nie dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Windows 10, to jest spora szansa, że ruszy - aczkolwiek potem i tak bym sugerował reset/odświeżenie systemu, żeby pozbyć się niepotrzebnego balastu z poprzedniej konfiguracji sprzętowej.

Dodatkowo, o ile na starym komputerze, przed wyjęciem dysku, zalogujesz się kontem Microsoft i przypiszesz do niego licencję Windows, jest pewna szansa, że uda się licencję przenieść na nowy komputer i poprawnie zaktywować system Windows. Wkładasz dysk, odpalasz sprzęt, modlisz się, aby system wstał, logujesz się do swojego konta Microsoft i następnie postępujesz tak, jak opisano tutaj: https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/ponowne-aktywowanie-systemu-windows-10-po-zmianie-sprzętowej-2c0e962a-f04c-145b-6ead-fb3fc72b6665

Legalność nieco dyskusyjna w przypadku licencji OEM, fakt 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2021 o 15:03, roar.RAR napisał:

No teoretycznie tak. W praktyce, musisz go pierw sformatować i powinno banglać

Nie musi, instalator Windows wykryje dysk i partycje jakie są na nim i umożliwi ich usunięcie i zainstalowanie OS na wyczyszczonym bądź ręcznie spartycjonowanym dysku.

 

Co do przekładki aż tak radykalnej jak @JeroG chce zrobić, to może to nie zadziałać, a jeśli nawet to śmietnik w sterownikach będzie przeokrutny, ja bym stawiał system od nowa.

Tym bardziej, że instalacja Windows 10 trwa jakieś 8 minut...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś to pomoże to ja miałem Lenovo Legiona Y540 i wziąłem sobie z niego dysk z systemem i zainstalowałem od nowa na nowym laptopie i śmiga. Wymogiem koniecznym jest jednak uprzednie założenie konta Microsoft na starym laptopie. U mnie licencja się zaczytała i można aktualizować do Win11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...