Skocz do zawartości
Goliathus777

Brak sygnału na monitorze, dioda LED na BOOT

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Poniżej podaję specyfikację

Zasilacz - Corsair RM850X

Pamięć RAM - Crucial Ballistix 4*8GB

Płyta Główna - Gigabyte Z590 AORUS ELITE

SSD - WD 1TB M.2 PCIe NVMe Blue SN550

Procesor Intel Core i9 10900F

Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 (czekam na lepsze ceny 😊 )

Obudowa Eclipse P600S

Monitor Samsung Odyssey G7

Chłodzenie - AIO Arctic Liquid Freezer II 240

 

Wszystko mi wczoraj doszło, póki co tylko włożyłem kartę graficzną ze starszego zestawu. Na obecną chwilę problem wygląda tak: Nie pojawia się sygnał na monitorze, a przy rozruchu świeci dioda LED od BOOT. Cała reszta wizualnie ok (wszystko co ma się kręcić to się kręcić, co ma się świecić, to się świeci).  

Systemu oczywiście nie mam zainstalowanego, bo dopiero taki miałem zamiar. Natomiast co ciekawe, po włożeniu pendrive z instalką win10 – dioda led już nie świeci, natomiast dalej sygnału nie ma. Oprócz tego przy pierwszych kilku próbach odpalenia świeciła dioda led na VGA, ale potem jakoś samo z siebie przestało.

Próbowałem wczoraj wiele (wypinanie RAM, różne kabelki HDMI/DP, wyjmowanie baterii z płyty itd. Itd. Itd.), ale w okolicy północy już dałem sobie spokój. Dzisiaj z świeżym umysłem chce podejść jeszcze raz. Za każdy pomysł będę wdzięczny 😊 Dziękuję z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Goliathus777 napisał:

Głośniczka niestety nie udało mi się zlokalizować (brak kabelków z obudowy). 

Zasilanie CPU podpięte 8pinowym złączem (na płycie jest gniazdo 8 i 4, wpięte tylko do 8

ach ten Gigabyte , spróbuj wpiąć tylko 1x4 do PSU 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Goliathus777 napisał:

Jest cała złączka na 1x8 (nie można jej podzielić).

nie chce mi się wierzyć aby wtyczka nie była dzielona... , a nie zamieniłeś przypadkiem wtyczek czyli to co zasilacza poszło do płyty głównej a to co do płyty do zasilacza ?(da się wsadzić zamienione, właśnie trzymam wiązkę w ręce i sprawdziłem empirycznie na pacjencie), weźcie no panie wtyczkę wyjmijcie z zasilacza i sprawdzicie ja organoleptycznie XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Goliathus777 napisał:

🙂 faktycznie, udało się podzielić i wpiąłem teraz tylko do tego gdzie jest 1x4. Natomiast dalej to samo...  Komputer uruchamia sie, dioda VGA świeci jakieś 100 sek i komputer sam się wyłącza

a teraz widzę z opisu , 4x8GB a to może do pierwszego uruchomienia może by tak tylko jedna parę Ramu 2x8GB.

za czasów Z170 był nawet opis ze do pierwszego uruchomienia tylko 1 kostka ramu . A2.

kabel sygnałowy z karty graficznej do monitora HDMI bo z DP sa problemy.

dysk M.2 podpoiłeś w drugie gniazdo to pod karta graficzna ? , bo to gniazdo co jest pod CPU czyli nad karta graficzna to jak byś miał CPU 11 gen.       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Goliathus777 napisał:

Po resecie płyty głównej, włożona tylko jest kostka ramu na A2. Kabel na HDMI, SSD podpięte na m2 pod kartą. Dalej to samo...

a widzisz , w tym momencie przydał by się już PC speaker, jak jest nowa platforma to nie wpycha się wszystkiego do obudowy tylko pierwsze włączenia i ustawienia robi się na "pajęczynkę" gdzie w razie jak są problemy to łatwiej jest prowadzić diagnostykę. 

można zrobić dwie rzeczy poszukać drugiego przewodu od zasilana do PSU i podłączyć jednocześnie 1x4 i 1x8 bo wedle  Gigabyte to 1x4 jest normalna praca a 1x8 podczas dużego OC, może dla płyty głównej i9 to jest już OC ...  

jeśli nadal nie ruszy to pozostaje ściągnąć zestaw chłodzący z CPU , palec przyłożyć do IHS procesora, włączyć zasilanie i ręka co się włączyło zasilanie od razu przełożyć na włącznik zasilania przy zasilaczu,  jak po kilku sekundach da się wyczuć ze CPU robi się ciepły wręcz gorący to od razu na zasilaczu odciąć zasilanie, to jest tak, ze jak płyta nagrzewa CPU jest już pozytywny objaw, jak jest nadal zimny , no to szukał bym problemu w samej płycie głównej.

płyta "nowa" z Morelowego sklepu ?       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...