Skocz do zawartości
Makumba_Ska

Smartphone do około 1800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój poczciwy Honor 8 wyzioną ducha , więc zastanawiam się nad kupnem nowego smartphona , wyznacznikami są :
- wydajność (nie gram w gry , chodzi mi o to , aby przy otwarciu kilku aplikacji naraz nie było żadnych ścinek , ogólnie żeby płynnie działał i przeglądanie stron internetowych było płynne)

-aparat ( nie musi być super hiper najlepszy aczkolwiek lubię cykać sobie foty krajobrazów jak np: jestem w trasie rowerem itp)

Moim faworytem jest:

  • Xiaomi Mi 10T

lub

  • Xiaomi Redmi Note 10 pro

 

Narazie zastanawiam się nad tymi dwoma modelami , aczkolwiek jestem otwarty na wasze propozycje , może opłaca się wziąć co innego..

 

I pytanie z trochę innej beczki:
Czy opłaca się dopłacać pieniążki do szkła hartowanego na telefon , np: takiego Szkło czy kupić za kilkanaście złoty na allegro.. ?

 

Proszę o sensowne odpowiedzi , pozdrawiam!


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony wydajności to Mi 10T , ma Snapa 865 a to dużo wydajniejszy SoC niż Snap 732G w Redmi Note 10 Pro .

Ma też 5G .

Z wad - brak slotu microSD oraz starsza wersja androida domyślnie .

Co do szkła hartowanego , dla mnie to trochę jak masło maślane w momencie kiedy fabrycznie masz szkło CGG .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Makumba_Ska napisał:

Dzięki za odpowiedź , czyli radzisz w ogóle nie kupować szkła skoro ma fabrycznie CGG?

Może ktoś się jeszcze wypowie ?

Myślałem też nad POCO F3/X3 , ale poczytałem opinię i ludzie narzekają na wyświetlacz i średni aparat..

Poco x3 pro jest niesamowice szybki, ale ekran o ile ma 120hz i  daje to swietny efekt plynnosci to faktycznie tylko zwkly lcd, tyle ,ze kupilem go za 900 zl  w dniu premiery wiec w tej cenie wymiatal (niestety mial wypadek).

Dodatkowe szko na ekran i aparat  zawsze kupuje kilka sztuk (takie tanie z allegro) i co jakis czas wymieniam jak sie porysuje czy ukruszy dzieki czemu wyswietlacz telefonu jest jak nowy. Jak zniszczysz szlo zintegrowane z smartfonem to jest po ptokach, wymiana jest droga.

Edytowane przez tyr83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2021 o 14:58, Makumba_Ska napisał:
Czy opłaca się dopłacać pieniążki do szkła hartowanego na telefon , np: takiego Szkło czy kupić za kilkanaście złoty na allegro.. ? 

Te szkła 3MK podobno NIE są klejone na całej powierzchni (= gorsza czerń, taka jak w miejscu bąbla przy ekranie klejonym po całości). Osobiście wybrałem szkło firmy Bizon (tak losowo wypadło na tą firmę, bo akurat mieli szkła klejone po całości, za 20 PLN, ale nie klejone klejem utwardzanym lampą UV) i udało się nalepić idealnie.

W dniu 3.08.2021 o 16:22, reyden napisał:
Co do szkła hartowanego , dla mnie to trochę jak masło maślane w momencie kiedy fabrycznie masz szkło CGG .

... ale jak masz nalepione szkło hartowane, to przy uderzeniu w przysłowiową posadzkę, czy inny beton, rozpada Ci się samo szkło ochronne, a nie szkło ekranu.

ps. tak, sprawdzone w praktyce - niedawno widziałem telefon koleżanki, która miała nalepione szkło, które po upadku telefonu pękło, a szkło ekranu całe

W dniu 3.08.2021 o 17:11, tyr83 napisał:

Dodatkowe szko na ekran i aparat  zawsze kupuje kilka sztuk (takie tanie z allegro) i co jakis czas wymieniam jak sie porysuje czy ukruszy dzieki czemu wyswietlacz telefonu jest jak nowy.

Też kupuję kilka szkieł (głównie z obawy przed złym nalepieniem). Jednak na aparat wolę etui które "zamyka" dostęp do soczewek/szkła aparatu ( np. Nillkin Camshield

pol_pl_nillkin-camshield-xiaomi-redmi-no

- niewygodnie się zasuwa, ale za to pełni swoją rolę). Takie zamykanie, to nie tylko ochrona przed uderzeniem, ale też przed zabrudzeniem. Wcześniej miałem takie coś:

51214-nokia-808-pureview-original-case-5

 

przez 7 lat na Nokia 808 PureView - konieczność, jak chcesz mieć max jakość zdjęć, bez konieczności czyszczenia szyby przed aparatem przed każdym zdjęciem.

Dodatkowe szkło nalepiane na aparat, pogarsza w pewnym stopniu jakość zdjęć - nie dalej jak parę dni temu ktoś to nawet na którymś portalu napisał. (akurat testował szkła 3MK na aparat). Także dla mnie wybór był prosty.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 14:37, Kyle napisał:

 

... ale jak masz nalepione szkło hartowane, to przy uderzeniu w przysłowiową posadzkę, czy inny beton, rozpada Ci się samo szkło ochronne, a nie szkło ekranu.

ps. tak, sprawdzone w praktyce - niedawno widziałem telefon koleżanki, która miała nalepione szkło, które po upadku telefonu pękło, a szkło ekranu całe

T

- niewygodnie się zasuwa, ale za to pełni swoją rolę). Takie zamykanie, to nie tylko ochrona przed uderzeniem, ale też przed zabrudzeniem. Wcześniej miałem takie coś:

 

Dodatkowe szkło nalepiane na aparat, pogarsza w pewnym stopniu jakość zdjęć - nie dalej jak parę dni temu ktoś to nawet na którymś portalu napisał. (akurat testował szkła 3MK na aparat). Także dla mnie wybór był prosty.

Dokladnie, najpierw peka naklejone szklo, a sam smartfon nie ma uszkodzen. 

 

Nie zauwazylem problemow z jakoscia zdjec po naklejeniu szkielka na aprat, a jak sie zbrzudzi po prosto wycieram o spodnie czy bluzke 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, bo budżet podobny. Również szukam i nic nie mogę znaleźć. Ciekawą opcją wydaje mi się oneplus Nord2 w wersji 128GB (tylko jak tak na prawdę wypada ten mediatek?), niestety jego osiągalność jest podobna do kart graficznych zaraz po premierze..  Z konkurencji POCO F3 wydaje się ciekawy, ale jak autor wątku pisał - bywają problemy z ekranem (no i trochę spory jak na moje oczekiwania).  Jest także Samsung A52 5g, ale jakoś nie potrafię przekonać się do tej marki (i to nie tylko do tel.)

Jeżeli chodzi o moje oczekiwania, to obudowa full metal (wiem, marzenie ściętej głowy, ale co mi tam...). Bardziej realistycznie:

- kompaktowa budowa (najlepiej koło 15 cm wysokości i 7-8mm grubości)

- bateria która wytrzyma minimum 2 dni (dużo z telefonu nie korzystam, jeżeli już to przeglądanie stron, rozmowy sms, filmy sporadycznie)

- gorilla glass must have

- gniazdo mini-jack mile widziane ale nie obowiążkowe

- telefon ma być na lata więc 5g mile widziane

- pamięć min 128 GB/ 6GB RAM i w tym kontekście czytnik kart mSD nie jest wymagany

 

Jeszcze odnośnie szkła ochronnego - aktualny telefon mam 4,5 lat i nie stosowałem na nim żadnych zabezpieczeń przed uszkodzeniami. Kilkukrotnie wypadł mi z ręki, przywitał się z kaloryferem, płytą chodnikową. Efekt jest taki, że obudowa ma ślady użytkowania w postaci przetartej farby i lekkich zarysowań na metalowej obudowie. Ekran gorilla glass i jedyne ślady użytkowania to ślady palców oraz kurz. Ostatnio pokazywałem go znajomej, która stwierdziła, że wygląda jak fabrycznie nowy (ale ja się z nią nie zgadzam).Wcześniej miałem telefon bez CGG i po pół roku pożegnałem się z nim - plastikowa obudowa jest zbyt elastyczna i przy pierwszym upadku szkło pękło mimo zabezpieczenia na szybie. Ale to ogólnie był średnio udany telefon ;) Dlatego jestem zdania, że dużo zależy od budowy samego aparatu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...