Skocz do zawartości
cheatach

GTX1660Ti czy RTX2060S dla i7 5775c?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, komp po upgradzie:
i7 5775c
Fera 3
16GB DDR3
Proszę o opinię która z ww. kart sensowniej będzie kupić, głównie chodzi mi o to czy 2060s nie będzie overkillem dla i7 5775c i czy nie będzie się nudził więc szkoda kasy. Chcę ograć jeszcze kilka tytułów AAA. Zasilacz 550W.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój procek na stock będzie już hamował 1660Ti a co dopiero 2060S , przynajmniej w FHD bo jeszcze w 1440p narzut będzie znośny dla GTX-a .

OC procka trochę poprawi sytuację ale w dłużej perspektywie to tylko zmiana platformy wchodzi w grę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od tego w co grasz,z jakimi detalami i rozdzialka i czy ten twoj procek jest podkrecony z jakim zoptymalizowanym ramem.

Jesli grasz w duze singleplaye w ok 60hz w wysokich detalach, to mozesz spokojnie ladowac mocniejsza grafe.

A jesli chcesz wymaksowac jakies rainbow six siege w 200fps to raczej slabsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, w sumie dwie sprzeczne 😅
@reydenczyli tak jak w bottleneck calculatorach, dużo ludzi szczególnie na zagranicznych forach uważa je za bullshit więc wolałem spytać żywych ludzi 😄
@RaV[666] opcja nr 1, chcę ograć jeszcze kilka zaległych tytułów AAA typu CP2077, Death Strandling i generalnie kończę z graniem, stąd zdecydowałem się na upgrade a nie przesiadkę na nowego kompa. Procek na razie czeka na kartę bo wiadomo jaka sytuacja wynikła z nimi. Docelowo zamierzam go podkręcić na jakieś 4.0 GHz, poprzedni właściciel kręcił jeszcze bardziej co udokumentował. RAM jaki posiadam to 4x4 Gb Crucial Ballistix 1866 MHz. Gram na 1080p, 60 Hz, celuję w jak najwyższe możliwe ustawienia bez dużych spadków płynności 😉

Znalazłem teraz kilka filmów na yt z testami i7 4790K czyli podobnego procka z 1660Ti i 2060S, wygląda na to że nie ma dużej różnicy czyli tak jak pisze @reyden, tutaj CPU będą bottleneckiem więc szkoda kasy na 2060S tym bardziej że ciężej je znaleźć w nie kosmicznej cenie. Choć wiadomo lepsza karta kusi xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisalem, zalezy od gry, ustawien i rozdzielczosci.

Przykladowo w grze x bedziesz mial 60Fps i na 1660Ti i na 2060S w 1080P czyli zero zysku.

Ale jak odpalisz w tej samej grze x 1440P to bedziesz miec 45FPS i 60FPS.Do takich prockow ludzie montuja i mocniejsze nawet grafy, wszystko zalezy co chcesz uzyskac i czy jestes bardzo wrazliwy np na np gorszy frame time.

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/cyberpunk-2077-v-1-2-test-gpu-cpu

 

Tu masz ciekawy sajt, oni nie sa jacysz szczegolnie wybredni co do miejsca testowego, ale ma to tez swoje zalety ze nie dostajesz pokazu najgorszej mozliwej sytuacji tylko przecietna.

Jest test na 4770K @3.5ghz, ty bedziesz miec sporo szybszy ten procek na 4ghz z tym swoim keszem i lepszym ipc.

1080P 2060S 10% szybszy

1440P 2060S 40% szybszy. Na 4ghz broadwellu roznice by byly wieksze pewno o pi razy drzwi 15%.

 

BTW, nawet jak masz monitor 1080P, to warto sobie grac w wyzszej rozdzielczosci, obraz jednoczesnie nabiera ostrosci i znika aliasing.Na 2060S bys tez mogl sobie wlaczyc jakies rt skoro i tak z samymi fpsami szalec nie bedziesz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, reyden napisał:

Twój procek na stock będzie już hamował 1660Ti a co dopiero 2060S , przynajmniej w FHD bo jeszcze w 1440p narzut będzie znośny dla GTX-a .

OC procka trochę poprawi sytuację ale w dłużej perspektywie to tylko zmiana platformy wchodzi w grę .

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-kfa2-geforce-rtx-2060-super-gamer?page=0,13

https://www.purepc.pl/test-intel-core-i5-2500k-i-core-i7-2600k-sandy-bridge-wiecznie-zywe?page=0,19

 

Nie wiem jak jest z aktualnymi grami ale w Wiedźminie III powyższy procesor wyciąga 120fps a RTX 2060 super 60. Jako posiadacz i5-2500k (no i monitora 1440p) powiem tak: zarówno w Mass Effect Andromeda jak i Ark: Survival Evolved wyszło mi że 1660 Super jest mniej więcej 2x za wolna. Więc nie wiem w którym momencie i na co miałby to zmieniać.... A w "dłuższej perspektywie" to w sumie i tak wszystko trzeba zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...